AB Parlamentosu Başkanı'ndan kayyum açıklaması

Zaman gazetesine kayym atanmasını değerlendiren Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, “Türkiye, Avrupa Birliği ile yakınlaşmada tarihi fırsatı heba ediyor” dedi.

Yayınlanma: 06.03.2016 - 09:59
Abone Ol google-news
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Zaman gazetesine kayyum atanmasını değerlendirdi. Tagesspiegel gazetesinin Pazar sayısına konuşan AP Başkanı Schulz, “Türkiye, Avrupa Birliği ile yakınlaşmada tarihi fırsatı heba ediyor” dedi.
 
Davutoğlu ile görüşecek
 
Zaman gazetesine polis müdahalesini Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Pazartesi sabahı AB zirvesi öncesinde yapacağı görüşmede gündeme getireceğini kaydeden Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz,”Medyaya yönelik yeni girişimler ve Kürtlere dönük yaklaşımlar dramatik ve son derece kaygı verici gelişmelerdir. AB, Pazartesi günü zirvede bunlara dönük net ifadeler bulacaktır” ifadelerini kullandı.
 
“AB’nin temel değerlerinden ödün vermesi söz konusu olamaz”
 
Türkiye’nin sığınmacı krizinin çözümünden Suriye’deki savaşa barışçıl bir çözüm bulunmasına kadar, Ortadoğu'da birçok sorunun çözümünde AB için önemli ve stratejik bir ortak olduğunu belirten Schulz,”Hedefimiz Türkiye'yi AB'ye bağlamak ve ona bir perspektif vermek olmalıdır. Ancak şurası açık ki, bunun için indirim yapılması ve AB'nin temel değerlerinden ödün vermesi söz konusu olamaz” dedi.

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler