Abdulkadir Selvi: Davutoğlu aday olmayacak

Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesinin ardından AKP'de kongre kararı çıktı. Gelişmelere ilişkin olarak AKP kulislerinden haber aktaran gazetecilerden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Davutoğlu kongrede aday olmayacak. Krizin tek adayla kongreye gidilerek çözülmesi kararı alındı" dedi.

Yayınlanma: 04.05.2016 - 21:42
Abone Ol google-news

Selvi, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlarken Erdoğan - Davutoğlu görüşmesine ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

"Gergin hava var. Sorunların çözüldüğünü göstermiyor. İstifa yok ama sıkıntılı bir durum var. Ne olduğunu, ne ölçüde olduğunu bilmiyoruz. Bu görüşmenin gerçekleşmesi önemliydi. 1 saat 40 dakika sürmesi bu görüşmenin ağırlığına uygun bir süreydi. Zaten kısa sürmesi başka değerlendirmelere yol açardı. Herhangi bir istifa söz konusu değil. Bir gerginlik var. Burada her şeyin henüz çözüme kavuşturulamadığı şekilde değerlendiriliyor.

Saray'daki görüşmeden AKP'de olağanüstü kongre kararı çıktı

Kongre haberinin ardından dolar uçuşa geçti

AKP'nin olağanüstü kongreye gidişine sosyal medyadan tepki yağıyor: Savcı hükümete darbe diye soruş…

"Doğrusu dün AK Parti grubuna döndüğümüzde Başbakanı’n yaptığı konuşma ucu açıktı. Burada bir istifa da söz konusu olabilir diye değerlendirilmişti. Toplantıdan sonra yapılan MYK toplantısından sonra AK Parti’den birisi bunu sorduğunda Başbakan bir değerlendirme yapacağını, henüz karar vermediğini ama Türkiye aleyhine bir karar vermeyeceğim demişti. Bir arafta durum söz konusuydu. Bugünkü görüşmeden önce o ihtimal biraz daha güçlüydü. Hava biraz daha yumuşamaya, istifa seçeneği değil de yeni bir ilişki oluşturuacaklar. Yola nasıl devam edecekleri şekilde bir hava hakim oldu. İstifa beklentisini ortaya çıkaran sayın Başbakanın grup konuşması."

"Güllük gülistanlık olarak devam edebileceğini düşünmüyorum. Bunları bilgiye dayalı olarak değerlendirmiyorum. Elbetteki bu toplantı rutin değil. MKY ayda 1 toplanır. Evet, istifa yok diyoruz ama MYK yarın yapılacak olması bir o kadar yeni ve çok önemli bir gösterge."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler