Arınç'tan bir açıklama daha: AKP'li Turan'ı hedef almadım

AKP kurucularından ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Bilkent Üniversitesi'nde dün yaptığı konuşmada kullandığı ifadelerin; şahısları değil, tutum ve tavırları hedef aldığını söyledi.

Yayınlanma: 03.03.2016 - 16:39
Abone Ol google-newsBülent Arınç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dün Bilkent Üniversitesi'nde yaptığı konuşmanın AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ile ilgili olmadığını belirtti.

Arınç'ın açıklaması şöyle:

"Dün Bilkent Üniversitesi'ndeki konuşmamda, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği bir karar üzerine bazı kesimlerin önce takdir ve hemen sonra tenkit ifadeleri kullanmaları üzerine yaptığım açıklamaların, sadece bir kişi hedef alınarak yapıldığı şeklinde haberler gördüm.

Sn. Bülent Turan da bugün beni o haberler üzerine aramış, saygılarını iletmiş ve ardından dünkü konuşmalarım üzerine kendisi hakkında bazı internet siteleri ve gazetelerde yapılan yoruma dayalı haberlerden duyduğu üzüntüleri dile getirmiştir. Dünkü konferansta kullandığım ifadelerimi, doğrudan Sn. Bülent Turan'ı hedef alarak yaptığım şeklindeki haberler, o haberleri yapanların yorumudur. Bilkent Üniversitesi'nde yaklaşık iki saat süren konferans bütünüyle incelendiğinde, kullandığım ifadelerde doğrudan Sayın Bülent Turan'ı hedef almadığım açıkça görülecektir. Kaldı ki, Sn. Bülent Turan hem sevdiğim ve takdir ettiğim genç bir arkadaşımız, hem de partimizin Grup Başkanvekili'dir. Konuya ilişkin yaptığım eleştiri ve kullandığım ifadeler bir şahsı ya daşahısları değil, tutum ve tavırları hedef almaktadır. Konunun şahıslar ve isimler üzerinden değil, ilke ve duruşlar üzerinden değerlendirilmesi daha doğru olacaktır."

Arınç'ın dün Bilkent Üniversitesi'nde yaptığı konuşma; bazı yayın organlarında Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki Anayasa Mahkemesi'nin tahliye kararı için 'Mahkeme kararını sevinçle karşıladım' ardından Anayasa Mahkemesi'nin 'yetki gaspı' yaptığını savunan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'a cevap şeklinde haberler yapılmıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler