Galatasaray'dan çok sert açıklama: Hedefte federasyon var

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu'nu hedef alan sert bir açıklama yayınladı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 16 Kasım 2015 Pazartesi, 16:08

[Haber görseli]

Galatasaray'dan Türkiye Basketbol Federasyonu'nu hedef alan sert bir açıklama geldi. "Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde her hafta benzer senaryolar sahneye konuluyor. Başrollerinde B klasmanı hakemlerin ve çaldıkları yanlı düdüklere kayıtsız kalarak adeta onları teşvik eden Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yer aldığı bu senaryonun hedefinde de, kadın basketbolunda ülkemize emsalsiz başarılar kazandırmış Sarayın Sultanları bulunuyor" denilen açıklamada, "Karakteri ve kariyeriyle tüm Türkiye’nin saygısını kazanmış Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ekrem Memnun’un ihraç edilmesini, Milli Takım’ın da kaptanlığını yapan Nevriye Yılmaz’ın taraflı düdüklerle kışkırtılıp ağzından çıkan bir söz yüzünden ağır şekilde cezalandırılmasını, oyuncularımız aleyhine verilen tartışmalı faul kararlarını sahnelenen bu çirkin oyunun bir parçası olarak gördüğümüzün tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle devam etti:

Galatasaray, adeta “Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz” sözünü doğrulamak istercesine ve pervasızca sergilenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bu gücün kaynağı kulübün şan, şeref ve başarılarla dolu 110 yıllık köklü geçmişi ve 25 milyonu aşkın taraftarıdır.

Türk basketbolunu yönetenleri son kez uyarıyor; kendilerine emanet edilen koltukların hakkını vermeye ve adil olmaya çağırıyoruz.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Nevriye Yılmaz