Huawei’den Android sürprizi

Çinli telefon üreticisi Huawei yeni bir sürprize imza attı. Yeni sürpriz ne ile mi alakalı? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar, 01:06

Huawei; Android Lollipop 5.1 güncelleştirmesini P8 Lite model telefonları için sundu. Güncelleştirme yalnız ve yalnızca Elle güncelleştirme yolu ile indirilebilecek.
Yani otomatik güncelleştirme yolu ile cihazı güncellemeniz şimdilik mümkün değil. Huawei P8 Lite; Avrupada Mayıs ayında Android 5.0.2 üzerinde yer alacak şekilde duyurulmuş ve cihaz kullanıcılarla buluşmuştu.

[Haber görseli]
Ancak telefonun ABD sürümü Android Kit Kat 4.4.4’den Android Lollipop 5.1.1’e güncelleniyor. Diğer model Huawei P8 Lite’ler; Android Lollipop 5.1.1’e otomatik olarak güncellenemiyor.
ABD’li kullanıcıların bir diğer şansı da güncelleştirmeyi kısa bir süre yaklaşık olarak 1 ay sonra alabilmiş olmaları. Yeni güncelleştirmeyi cihazınıza kurabilmeniz için telefonunuzda 4 GB’lik boş bir alan olmalı.
Çinli şirketin böyle bir şey yapmasından dolayı pek çok kullanıcı Huawei’yi şikâyet yağmuruna tutabilir. Bakalım ilerleyen zamanlarda Huawei bu konuda başka neler yapacak? Bekleyip göreceğiz.

Selfie tutkunlarına özel geliştirildi: Sony Xperia M5

A+ A-