Windows 10 çöküşü durduramıyor!

Redmondlu teknoloji devi Microsoft’un en son ki işletim sisteminin adı Windows 10. Windows 10; bilgisayar satışlarının çöküşüne engel olamadı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.
Yayınlanma tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba, 09:24

Asıl konuya geçmeden önce Windows 10’un kaç makineye kurulduğu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşalım. Microsoft, Windows 10 ile beraber ilk kez kullanıcılarına işletim sistemlerini ücretsiz yükseltme hakkı tanıdı.
Cupertinolu teknoloji devi Apple, bu hakkı uzun zamandan beri kullanıcılarına tanıyordu. Windows 10’un ücretsiz yükseltme hakkından yararlanmak için; Windows 7 ve Windows 8, 8.1’in 32 ve 64 bit sürümlerinden birine sahip olmamız yeterli.

[Haber görseli]
Birçok kişi böylelikle Windows 10’a hızlı bir geçiş yapmış oldu. Windows 10 ilk çıktığında 14 Milyon cihaza Windows 10 işletim sistemi kurulmuş ve bir ay sonra Windows 10’u toplam 75 milyon kişi kullanmış.
Bu rakam şu an itibariyle 110 Milyona ulaşmış durumda. 10 haftadan beri Windows 10’a yoğun bir ilginin olduğunu Microsoft söyledi.
IDC ve Gardner yeni verileri paylaştı. Acer, Apple, Dell, HP, Lenovo gibi Bilgisayar Üreticilerinin düşüş yaşayacağı görülüyor.
Düşüşler; yüzde 18 ve 4.9 arasında olacak. Özellikle Windows 10’un Bilgisayar Satışlarının düşüşlerini engelleyemediğini görüyoruz.
İlerleyen zamanlarda taşınabilir cihazların ve teknolojinin gelişmesiyle Bilgisayar Sektörü belki de yok olabilir. Bunu ilerleyen zamanlar gösterecek.

Haftanın en iyi iOS ve Android uygulamaları

A+ A-