Yeni NVIDIA Shield Tablet K1 duyuruldu!

NVIDIA, Shield isimli ürün gamına yeni bir tablet ekledi. Firma, Shield Tablet K1 modelini güncelleyerek yeniledi. 199 Dolarlık NVIDIA Shield Tablet K1’in teknik özellikleri ve detayları haberimizde.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma, 11:17

Ekran kartları ile tanıdığımız NVIDIA, bir süre önce mobil tarafta atılımlar yapmaya başlamıştı. Firma, Shield serisinden K1 isimli modelini dün akşam güncelleyerek yeni versiyonu duyurdu. Üstelik yeni tablet çok agresif ve rekabetçi bir fiyatla karşımıza çıktı. Sadece 199 Dolarlık NVIDIA Shield Tablet K1’in teknik özellikleri sizlerle. İlk modele göre bu fiyatın 100 Dolar daha ucuz olduğunu devam etmeden önce belirtelim.

[Haber görseli]
16 GB depolama alanına sahip Wi-Fi destekli modelde şimdilik başka bir alternatif bulunmuyor. Ancak micro SD kart desteği ile depolama alanı 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Tamamen oyun odaklı olarak tasarlanan ve üretilen cihaz NVIDIA Grid platformunu destekliyor. Yani uyumlu GeForce ekran kartlarıyla görüntü aktarımı mümkün. Tablet, NVIDIA Tegra K1 yongasından güç alıyor. Bu yonga 4 çekirdekli ve 2.2 GHz hızında Cortex-A15 mimarisinde bir işlemciye ve 192 çekirdekli Kepler grafik işlem mimarisine sahip. Tegra K1 yongası, şuan piyasada bulunan tüm Android cihazlar ile rekabet edebilecek bir performansa sahip.
8 inç büyüklüğündeki IPS ekranında 1920 x 1080 piksel çözünürlük sunan NVIDIA Shield Tablet K1, 283 PPI değerinde keskinlik değerine sahip. Çözünürlüğün Full HD seviyesinde tutulması, cihazın performansına önem verildiğini gösteriyor. Ayrıca tablet ShieldDirect Stylus 2 dokunmatik kalemi de destekliyor. NVIDIA, fiyatın rekabetçi olması için bazı kısıtlamalara gitmiş. 199 Dolarlık fiyata şarj aleti ve şarj kablosu dahil edilmemiş. Tablet, Android 5.0 Lollipop sürümüyle kutusundan çıkacak ancak kısa bir süre sonra Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacağı belirtilmiş.

Hangi ZenFone modellerine Android 6.0 güncellemesi gelecek?

A+ A-