Jolla’dan açıklamalar geldi

Adı işten çıkarmalarla anılan Finlandiyalı Şirket Jolla, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Konuyla ilgili tüm detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor.
Yayınlanma tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe, 09:46

Akıllı Telefon ve Tablet alanına bir süre önce giriş yapan Finlandiyalı Şirket Jolla, yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle çalışanlarının yarısını işten çıkarma kararı aldı.
Eski Nokia çalışanları tarafından kurulan Finlandiya merkezli Jolla, Akıllı telefon pazarındaki macerası beklenenden kısa süreceğe şimdilik benziyor.

[Haber görseli]
Akıllı Telefon pazarına giriş yaptıktan sonra geçen yıl da ilk tabletini piyasaya süren Şirket, mali sıkıntılarla boğuşmaya devam ediyor.
Son derece ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalan Jolla’nın gelecek günlerde çalışan sayısını yarıya indireceği söylenmişti ki bunların da doğru çıktığını görüyoruz.
Şu anda 100 çalışanı bulunan Jolla’nın, Mali sıkıntılar yaşadığı, firma sözcüsü tarafından da artık doğrulandı. Şirket CEO’su Antti Saarnio şu açıklamalarda bulundu.
Saarnio: “Henüz yeni bir Şirketiz; ama önümüzü göremiyoruz. Ürünlerimizin başarıya ulaşıp ulaşmayacağı hakkında da herhangi bir fikre sahip değiliz.
Ürünlere harcayacağımız mali paradan dolayı İşçileri çıkarma kararı aldık. Ama Ürünlerimiz başarıya ulaşırsa ekibimizi büyütebiliriz” dedi.

Xbox 360, 10. yılını devirdi!

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ