Kapat
A+ A-

Microsoft: Xbox One en iyi konsol olacak

Phil Spencer, PC ve oyun konsolları hakkındaki planlarını açıkladı. Xbox yöneticisine göre Xbox One zamanla en iyi oyun konsolu haline gelecek.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe, 15:59

Microsoft, PlayStation 4’ün gerisinde kalan Xbox One’ı daha cazip hale getirmek için uzun süre boyunca sıkı bir çalışma yürüttü. Bu uğraşlar sonrası yeni Xbox rakibini geride bırakamasada, satışlarda önemli bir artış görüldü. Ancak son dönemde Microsoft’un Windows 10’a odaklanmasıyla birlikte Xbox One ile ilgili çalışmalar arka planda kalmaya başladı. Birçok Xbox sahibi de bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirdiler.

[Haber görseli]
Ancak Windows 10’un çıkışında yaşanan yoğunluk yavaş yavaş geride kalmasıyla birlikte Microsoft yeniden Xbox One’a odaklanmaya hazır görünüyor. Konuyla ilgili konuşan Xbox yöneticisi Phil Spencer, insanların konsolu alırken önemli bir yatırım yaptıklarının farkında olduklarını ve kendilerinden beklenenleri yerine getireceklerini söyledi. PC’de oyun oynamakla televizyon başında konsolda oyun oynamanın farklı olduğunu söyleyen yönetici, bu yüzden konsol oyunlarına gerekli önemi vermeye devam edeceklerini açıkladı. Xbox oyunlarının Windows 10’a da çıkacak olmasının konsola zarar vermeyeceğini savunan Spencer, Xbox One’ın zamanla en iyi oyun konsolu haline geleceğini iddia etti.

Quantum Break Dizisi Hakkında Yeni Bilgiler

Cumhuriyet İMECESİ