Güney Kore’de Galaxy Note 7 dağıtımı durduruldu!

Ağustos ayının başında duyurulan Samsung Galaxy Note 7’den şok edici bir haber var. Samsung, kendi ülkesinde Note 7 dağıtımını durdurdu. Peki ama neden?
Yayınlanma tarihi: 7 Eylül 2016 Çarşamba, 09:55

Son günlerde sıkça gündeme gelen “şarj olurken patlayan Galaxy Note 7” haberleri için Samsung tarafından resmi bir açıklama gelmemişti. Ancak bu olayların hemen devamında, Güney Kore’de telefonun dağıtımının durdurulduğu haberi geldi.

[Haber görseli]

19 Ağustos tarihinde Güney Kore’de satışa çıkan Samsung Galaxy Note 7, oldukça kısa sürede 400.000 adetten fazla satmayı başardı. Bir satış başarısı olarak nitelendirilebilecek olan bu rakamın devamında Samsung, ST Telecom, KT ve LG Uplus isimli yerel dağıtıcılara telefon tedarik etmemeye başladı.
Son bir haftada basına yansıyan beş adet Galaxy Note 7 olayı bulunuyor. Bunlardan iki tanesini biz de gündemimize taşıdık. Reuters’ın iddiasına göre Samsung, kalite kontrol testi yapmak için teslimatları durdurdu. Eğer böyle bir sorun varsa Samsung, birkaç gün içerisinde resmi bir açıklama yapacaktır.
Firma tarafından henüz resmi bir açıklama yok. Ülkemizde satılan Galaxy Note 7’lere ilişkin henüz böyle bir problem ortaya çıkmadığı için Türkiye’deki kullanıcılar biraz rahatlayabilir. Ancak dünyanın geri kalanında bu Samsung için ciddi bir sorun anlamına geliyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinin amiral gemisinde böyle bir sorun yaşaması ciddi bir skandal olur.
Orijinal şarj adaptörü ve kablosuyla şarj esnasında sorun yaşama ihtimali en aza iniyor. Bu konu netlik kazanana kadar Note 7 kullanıcılarının cihazla birlikte gelen şarj ekipmanlarını kullanmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ