Kapat
A+ A-

Rimac, ikinci konsept elektrikli hypercar’ı sunacak

Rimac Automobili, 8-18 Mart 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan 2018 Cenevre Uluslararası Motor Show’da Concept Two Hpypercar’ı tanıtacak.
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba, 23:37

Hırvatistan merkezli Rimac Automobilli, geçtiğimiz aylarda piyasadaki tüm ezberleri bozacak Concept One hypercar’ı sunmuştu. Hırvat üretici çok geçmeden ikinci modelin geleceğini açıkladı üstelik lansman için net bir tarih verdi. Başlangıçta standart coupe olarak piyasaya sürülecek olsa da ilerleyen yıllarda değişik varyantlar eklenecek.


Şimdiye kadar sadece sekiz Concept One ve 2 adet Concept S modeli üretildi. Rimac’ın Hırvatistan’daki operasyon sorumlusu Monika Mikac yaptığı açıklamada ilk yıl 20 adet elektrikli hypercar satılması planlandığını açıkladı. Concept Two, bir önceki modele göre daha hızlı ve daha yüksek performansa sahip. Şimdiki modelin, 1224 beygir güç ile 0’dan 100 km/s seviyesine 2.6 saniyede çıktığını düşünürsek Concept Two deyim yerindeyse tam bir hız canavarı olacak. Ayrıca mevcut modeldeki 330 km menzil daha da iyileştirilecek. Bu tür araçların günlük işlerde kullanılamayacağı göz önüne alındığında menzilin biraz düşük olması pek sorun olmayacaktır. Mikac, yeni modelin Concept One ile aynı tasarım DNA’sına sahip olacağını söyledi.
Pagani, Koenigsegg ve Bugatti ile aynı platformda olacak Concept Two, mevcut modelin 1 milyon dolarlık fiyatından daha pahalı olacak.

Stranger Things’e 3. Sezon Müjdesi

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer