Kapat
A+ A-

Twitter'a yaş sınırı geliyor

Twitter, 13 yaşın altındaki kullanıcılarının erişimini engelleme kararı aldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Haziran 2018 Çarşamba, 20:44

[Haber görseli]

Mikro blog devi  Twitter, 13 yaşın altındaki kullanıcıların erişimini engelleme kararı aldı. Daha önce benzer bir adımı WhatsApp'a da atmıştı.

Twitter, 13 yaşın altındaki kullanıcılarının erişimini engelleme kararı aldı.  Twitter, bütün engellemelerin kullanıcıların doğum tarihlerini kayıt olurken ya da sonrasında eklediğine bakılmaksızın yapıldığını açıkladı.  

Twitter, engelli kullanıcılara gönderdiği mesajda, "Bir  Twitter hesabı açabilmeniz için en az 13 yaşında olmanız gerekir. Siz bu şartları sağlayamıyorsunuz" ifadelerini kullandı.  

Twitter kullanıcılarının her zaman 13 yaşında veya daha büyük olmasını şart koşarken, yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) 13 yaşın altındaki internet kullanıcıları için daha fazla koruma sağlıyor.  


Yeni düzenlemelerle  Twitter, bir kullanıcının sitede 13 yaşın altındayken yayınladığı içeriği yasal olarak saklayamıyor.  Twitter, kullanıcıların 13 yaşından önce veya sonra yayınladığı içeriği ayıramayacağını belirterek, 13 yaş altındaki kullanıcıları engelliyor.

WhatsApp'a da benzer bir adım atmıştı

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'a da benzer bir nedenden dolayı 13 yaşından küçük kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başlamıştı

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Etiketler:

Twitter, sınır, engel