Çiğdem Kağıtçıbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye’de sosyal psikolojinin kurucusu olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı 77 yaşında yaşamını yitirdi.

Yayınlanma: 03.03.2017 - 22:17
Abone Ol google-news

Psikoloji alanında yaptığı çalışmalarla dünya çapında ün kazanan ve dün 77 yaşında hayata gözlerini yuman Türk profesör Çiğdem Kağıtçıbaşı bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Özellikle sosyal psikoloji alanında yaptığı çalışmalarla dünya çapında üne sahip olan, dün 77 yaşındayken hayatını kaybeden Türk profesör Çiğdem Kağıtçıbaşı için bugün ikindi namazına müteakiben Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Taziyeleri Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın oğlu Emrah Kağıtçıbaşı ve kızı Elif Kağıtçıbaşı kabul ettiği cenaze törenine CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, İlhan Kesici'nin yanısıra Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, oyuncu Erdal Özyağcı ile ünlü profesörün yakın çevresi, sevenleri ve öğrencileri katıldı.

Ünlü profesörü anlatan oyuncu Erdal Özyağcı, "Türkiye'nin değil, dünyanın en büyük sosyopsikoloji üzerine profesör olmuş, tam bir Cumhuriyet kadını. Çok doğru, dürüst. Kadın hakları, kadınlarla olan ilişkisi; anlatılamaz gibi geliyor bana. Çiğdem Hanım'ın annesi de benim ilkokul hocamdı, Süheyla Çizakça" ifadelerini kullandı.

İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı ve edilen duaların ardından profesör Kağıtçıbaşı'nın naaaşı omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürülürken, merhumenin naaşı Hasdal Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon