Tunç Soyer'den hayvancılık hamlesi: Üreticiye büyük destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı bir radyo programında İtalya’nın ünlü mozzarella peynirinin bir benzerini İzmir mozzarellasını üreteceklerini açıkladı. Soyer, “Manda çiftlikleri kuracağız. Üreticiye küçük baştan sonra manda dağıtacağız. Mandıra kuracağız. İzmir’in mozzerallasını dünyaya tanıtacağız.” dedi.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba, 12:20Katıldığı radyo programında üreticiyi desteklemeye devam edeceklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi: “Manda dağıtmaya başlayacağız. Manda bu coğrafyadan gitmiş İtalya’ya. İtalyan Mozzerallası diye bir şey var. Biz İzmir Mozzerallasını çıkacağız. 3 ayrı noktada manda çiftliği kuracağız. Ayrıca Mandıra kuracağız ve dünyaya tanıtacağız” dedi.

1 milyon çocuğa kitap

Çocuklara kitap projesi hakkında da bilgi veren Soyer,” 1 milyon çocuğa kitap projemiz var. Hoş geldin bebek paketimize 7 tane kitap koyuyoruz. İzmirli olmaktan gurur duyuyorum. Bu kadar sevdiğim bir şehirde yaşıyorum, üzerine maaş veriyorlar, seviyorlar. Daha ne isteyeyim?” dedi.

Midye yedi, fotoğraf çektirdi

Soyer, radyo programının ardından İzmir Enternasyonal Fuarı’nı gezdi. Fuar ziyareti turu çerçevesinde ilk olarak fuara katılan yayınevlerinin stantlarını gezen Başkan Soyer yayıncılarla sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamındaki çalışmaların yer aldığı fuar alanınında da incelemelerde bulunan Soyer, burada ziyaretçiler için oluşturan özel stüdyoda hatıra fotoğrafı çekildi. Kültürpark Uzun Havuz çevresindeki alanda Kemeraltı’nın öne çıkan lezzetleri, unutulan zanaatleri, markaları, tarihi, kültürel değerleri ve diğer bir çok zenginliğin tanıtıldığı stantları gezen Soyer, Fuar ziyaretçilerinden de büyük ilgi gördü,

A+ A-