Davutoğlu’ndan geceyarısı mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'li Leyla Birlik'in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik'in cesedinin zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenmesi görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı. Birlik, polisin hendekleri kapatma gerekçesiyle düzenlediği operasyonda çıkan çatışmada öldürülmüştü.

Yayınlanma: 05.10.2015 - 09:33
Abone Ol google-news
Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu görüntüleri tasvip etmediğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir. Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez. Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir.
 
Davutoğlu aynı zamanda Birlik’e yapılan insanlık dışı muameleyi ‘rutin bir uygulama’ diye savunan Sabah’ı da yalanlamış oldu.

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon