İngiltere'de İşçi Partisi düşüşte

İngiltere'de yapılan geniş katılımlı bir anket, iktidardaki İşçi Partisi'nin bir sonraki genel seçimde ülke genelinde adeta silineceğini ortaya koydu. Sonuçlar, partinin önde gelen bazı bakanlarının bile yeniden Avam Kamarasına giremeyeceğini gösterirken, seçimi kaybedeceği tahmin edilen 8 bakan arasında İçişleri ve Adalet bakanları da sayıldı.

21 Eylül 2008 Pazar, 13:34

İngiltere'de yapılan geniş katılımlı bir anket, iktidardaki İşçi Partisi'nin düşüşte olduğunu göstererek, bir sonraki genel seçimde ülke genelinde adeta silineceğini ortaya koydu.

''PoliticsHome.com'' adlı internet sitesinin yaklaşık 35 bin seçmenin katılımıyla yaptığı, sonuçları The Observer gazetesinde yayımlanan ankete göre, İşçi Partisi, Birinci Dünya Savaşı yıllarından bu yana elinde tuttuğu seçim bölgelerinde bile yenilgiye uğrayacak.

Sonuçlar, partinin önde gelen bazı bakanlarının bile yeniden Avam Kamarasına giremeyeceğini gösterirken, seçimi kaybedeceği tahmin edilen 8 bakan arasında İçişleri ve Adalet bakanları da sayıldı.

Muhafazakar Parti'nin İşçi Partisi'nin bu ağır kan kaybı sayesinde Avam Kamarasında 146 sandalyelik bir üstünlük sağlayacağı öngörüsünde bulunan araştırmacılar, ''İşçi Partisi'nin aldığı bu ağır yenilginin ardından toparlanması en az 10 yıl sürecek'' görüşünü dile getirdi.