Liderlerin bayram programı

Bayrama sayılı günler kala siyasi liderlerin de tatil programı netleşti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bayram boyunca Ankara'da. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bayramın birinci günü İstanbul'da, ikinci ve üçüncü günü ise Ankara'da bulunacak. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise geleneği bozmayacak ve bayramı memleketi Antalya'da karşılayacak.

28 Eylül 2008 Pazar, 07:50

Liderler, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde, TBMM'nin yeni yasama yılı açılış törenine katılacak olmaları dolayısıyla Ankara'da bulunacaklar.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bayramı Ankara'da geçirmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Gül, bayramın ikinci günü meclisin açılış törenine katılacak.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, bayramın birinci günü memleketi Zonguldak'ta olacak. İkinci gün TBMM'nin açılış töreni için Ankara'ya gelecek olan Toptan, üçüncü gün resmi ziyaret için Macaristan'da bulunacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayramın birinci günü İstanbul'da olacak. Başbakan Erdoğan, bayramın ikinci günü TBMM'nin açılış törenine katılacak. Aynı gün Bakanlar Kurulunun da toplanması bekleniyor. Erdoğan, bayramın üçüncü gün de Ankara'da bulunacak.

Bayramları genellikle memleketi Antalya'da geçiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bu geleneğini bu bayramda da bozmayacak. Baykal birinci gün Antalya'da olacak ancak bayramın ikinci günü TBMM'nin açılış töreni için Ankara'ya gelip tekrar Antalya'ya dönecek.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bayramı Ankara'da geçirecek. Bayramın birinci günü parti genel merkezinde bayramlaşma törenine katılacak olan Bahçeli, ikinci gün TBMM'nin açılış töreninde bulunacak. Bahçeli, üçüncü gün de yine Ankara'da olacak.
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk de bayramı Ankara'da geçirecek.DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, bayramın birinci günü Eskişehir'de, diğer günler ise Ankara'da bulunacak.

Bu arada, siyasi partilerin genel merkezlerinde, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü olan 1 Ekimde hareketlilik yaşanacak. Siyasi parti heyetleri, karşılıklı bayram ziyaretlerinde bulunacaklar.