Kapat

Son Haberler

A+ A-

New York'ta Türk filmleri festivali

New York'ta düzenlenen Türk Filmleri Festivali bugün sinemaseverlerle buluşuyor. Festivalde gösterilecek filmler arasında, "Beyaz Melek", "Mutluluk", "Yaşamın Kıyısında", "Münferit", "Kabadayı", "Ulak", "Cenneti Beklerken" ve "Güvercin Taklası" gibi filmler bulunuyor.
Yayınlanma tarihi: 3 Ekim 2008 Cuma, 07:25

New York'ta bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Türk Filmleri Festivali bugün sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

New York'ta Türk sanatı ve kültürünü öne çıkarmak amacıyla hareket eden sivil toplum kuruluşu "Moon and Stars Project" tarafından 3-11 Ekim günleri düzenlenen festivalde 24 film gösterilecek.

Festival çerçevesinde, bu yıl da Manhattan'daki "Antology Film Archives" gösterim merkezinde tanınmış Türk filmlerinin yanı sıra yeni filmler de izleyicilere sunulacak.
Festivalin açılışı dolayısıyla verilecek resepsiyonun ardından, Mustafa Emin Büyükcoşkun'un kısa metrajlı filmi "Sardunya" ve "Klasik Türk Sineması" kuşağında Erden Kral'ın 1979 yapımı "Bereketli Topraklar Üzerinde" adlı filmi gösterime girecek.

Festivalde gösterilecek filmler arasında, "Beyaz Melek", "Mutluluk", "Yaşamın Kıyısında", "Münferit", "Kabadayı", "Ulak", "Cenneti Beklerken", "Güvercin Taklası" gibi filmler bulunuyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler