Terim'e özel davet

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Fiorentina-Milan karşılaşması için Floransa'ya davet edildi. Terim futbolcu Stefano Borgonovo'nun, yakalandığı ALS hastalığı ile mücadelesine destek vermek amacıyla oynanacak karşılaşmada, 2000 ve 2001 yıllarında çalıştırdığı takımların başında sahaya çıkacak.

03 Ekim 2008 Cuma, 12:43

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 8 Ekim Çarşamba günü oynanacak Fiorentina-Milan karşılaşması için Floransa'ya davet edildi. Terim, Fiorentina ile Milan'ın eski futbolcularından Stefano Borgonovo'nun, yakalandığı ALS hastalığı ile mücadelesine destek vermek amacıyla oynanacak karşılaşmada, 2000 ve 2001 yıllarında çalıştırdığı takımların başında sahaya çıkacak.

Fiorentina Kulübü Başkanı Andrea della Valle tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderilen davet mektubunda şu ifade yer aldı: "Stefano Borgonovo ALS hastası olduğunu kamuoyu ile paylaşmaya karar verdikten ve kendi adını taşıyan bir vakıf ile hastalığın araştırılmasına kaynak sağlamaya çalışacağını açıkladıktan sonra, bizler de Milan ile birlikte, Stefano ve ailesine bu güzel projeyi hayata geçirmek için yardım etmek istedik. 8 Ekim 2008 saat 20.30'da oynanacak hayır amaçlı karşılaşma, bahsi geçen Borgonovo Vakfı'nın kurulması ve yaşatılması için gerekli kaynakları sağlamayı amaçlamaktadır. Stefano'nun birçok eski takım arkadaşının hem saha içinde hem saha dışındaki varlığı, bu organizasyonu, kendisi ve ailesi için eşsiz bir ana dönüştürecektir. Bu aynı zamanda, diğer hastalar ve Stefano gibi, ALS'yi yenmek isteyenler için bilimsel araştırmaların ne kadar önemli olduğuna kamuoyunun dikkatini çekmek için önemli bir fırsat olacaktır."

Mektup, Terim'i Artemio Franchi Stadı'na davet eden satırlarla sona eriyor. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Çarşamba günkü maçta bir devre Fiorentina'nın, bir devre Milan'ın başında sahaya çıkması bekleniyor.

Kısaca ALS olarak bilinen Amyotropik Lateral Skleroz, zaman içinde kasların çalışmasına engel olan ve Türkiye'de de mücadele derneği kurulmuş olan bir sinir sistemi hastalığı. 44 yaşındaki Stefano Borgonovo, 1981-96 yılları arasında 15 sezon profesyonel futbol oynamış, 2 sezon Milan'ın, 3 sezon da Fiorentina'nın formasını giymişti.