İspanya'da Türk gemisinde esrarengiz ölüm

İspanya'nın güneyindeki Cadiz kenti açıklarında bulunan ''Kemal Ka'' adlı Türk yük gemisinde meydana gelen ve bir kişinin ölümüne iki kişinin de yaralanmasına neden olan olayın, gemideki bir patlamadan ya da gaz zehirlenmesinden kaynaklandığı sanılıyor.

10 Haziran 2010 Perşembe, 19:35

Cadiz'deki Sahil Güvenlik sözcüsü Oscar Lobato, 13 mil kadar açıkta seyir halinde olan ''Kemal Ka'' adlı Türk gemisinden yerel saat ile 16.00 (TSİ 17.00) sıralarında bir telefon aldıklarını ve kendilerine ''gemide patlama meydana geldiğinin ve üç yaralı olduğunun'' söylendiğini belirtti.

Gemiye gönderilen bir helikopter ile yaralıların Jerez kentindeki hastaneye taşındığını kaydeden Lobato, bir kişinin öldüğünü, diğer iki yaralıdan birinin durumunun ağır olduğunu bildirdi. Verilen bilgilerde, ilk izlenimlere göre gemide tanklardan birinde küçük bir patlamanın olduğu ya da gaz zehirlenmesi yaşandığı sanılırken gemide hiçbir hasarın bulunmadığı ifade edildi. Türk vatandaşı olan üç mürettebatın, geminin yaklaşık 7 metrelik bir tankında üst üste yere düşmüş halde bulundukları da açıklandı. Geminin, taşıdığı bitkisel yağ yükünü Huelva Limanı'na boşalttığı, armatörden gelecek talimatı beklediği sırada olayın meydana geldiği belirtildi.