Kapat

Son Haberler

A+ A-

Tacizci babaya 45 yıl hapis

Öz kızlarına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Yayınlanma tarihi: 11 Haziran 2010 Cuma, 13:04

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, sanık İbrahim A. (40), cinsel tacize uğradıkları öne sürülen kardeşler N.A. (17), N.A. (16) ve müşteki anne N.A. (40) hazır bulundu.

Sanık İbrahim A. kızlarına cinsel tacizde bulunduğu suçlamasını kabul etmedi. Kendisinin muhafazakar bir kişi olduğunu belirten sanık İbrahim A, ''Açık giyinmelerine kızdığım için herhalde böyle bir suçlamada bulundular. Ben gece hayvanlarımın yanında kalıyordum. Benim böyle bir şey yapmam mümkün değil. Ben böyle şerefsiz bir insan değilim'' dedi.

Koruma altına alınan lise öğrencisi kız kardeşler de olayın etkisinden dolayı ifade vermek istemedi. Polisteki ifadelerinin dikkate alınmasını isteyen kardeşler, babalarının cezalandırılmasını talep ettiler.

Abla N.A., kolundaki jilet yarası izlerine ilişkin soruya ''Babam bana tecavüz ettikten sonra kolumu jiletlemeye başladım. Ancak bu şekilde rahatlıyordum'' diye yanıt verdi.
Duruşmada ifade veren anne N.A. kocasından şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, duruşma sonunda sanık İbrahim A'nın büyük kızına cinsel tacizde bulunmak suçundan 27, küçük kızına cinsel taciz suçundan da 18 yıl olmak üzere toplam 45 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık İbrahim A. hakkında, yaklaşık 2 yıl önce Küçük Dikili Mahallesi'ndeki evinde öz kızları N.A'ya (17) 3 kez, diğer kızı N.A'ya (16) da bir kez cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 90 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler