Kapat

Son Haberler

A+ A-

Ankara'da PKK operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü terör örgütü PKK'nin sözde 32. kuruluş yıldönümü için hazırlık yapan bir gruba yönelik operasyon yaptı. Toplu kutlama, korsan gösteri ve molotoflu eylem yapmaya hazırlığı içinde olduğu kaydedilen 41 kişi'den 17'si tutuklandı.
Yayınlanma tarihi: 2 Aralık 2010 Perşembe, 14:09

Terör örgütünün gençlik yapılanması "Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi" üyesi oldukları iddiasıyla 27 Kasım'da gözaltına alınan 41 kişi, dün sabah saatlerinde, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adalet Sarayı'na getirildi. Terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Cumhuriyet savcılarınca ifadeleri alınan zanlılardan 31'i tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan bu kişilerden 14'ü hakkında Adli Kontrol Altına alınma kararı verilirken, 17'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Emniyet yetkilileri, bu kişilerin adreslerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 adet uzun namlulu silah ve mühimmatı, 7 adet hazır molotof kokteyli, 32 adet havai fişek, 65 adet maytap fitili, 40 adet torpil, 3 paket içeriği henüz belli olmayan toz madde ve çok miktarda dijital döküman ile örgütsel döküman ve yayının ele geçirildiğini bildirdiler.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler