F.Bahçe farklı kazandı

Türkiye Bayanlar Besketbol Ligi'nde Fenerbahce, Alanya Belediyespor'u deplasmanda 95-76 mağlup etti.

04 Aralık 2010 Cumartesi, 17:06

Maça hızlı başlayan Fenerbahce oldu. İlk periyotta özellikle Nevriye'nin 10 ve Taylor'un attığı 9 basketle rakibine üstünlük sağlayan Fenerbahçe, rakibinin büyük mücadele vermesine rağmen ilk periyotu 26-21 önde bitirdi. Alanya Belediyespor, ilk periyotta 3 sayılık atışlara umudunu bağladıysa bu atışlarda isabet yüzdesi düşük oldu.

2. periyotta her iki takım da üçlük atışlarla üstünlük sağlamaya çalıştı. Fenerbahçe'de Taurasi sık sık üç sayılık atış denerken, Alanya Belediyespor'da Gülşah 3 sayılık atışlardaki başarısıyla takımını umutlandırdı. Gülşah bu periyotta 3 üçlük atarken, Taurasi 2 üçlük kaydetti. Hücum ve savunma ribauntlarında rakibine üstünlük sağlayan Fenerbahçe, Taurasi ve Taylor'un başarılı performansıyla ilk devreyi 42-53 önde tamamladı.

Skor 43-55 iken 3 dakika içerisinde Taylor ve Taurasi'nin 2 dakikada kazandırdığı basketlerle fark 21 sayıya yükseldi. Fenerbahçe'nin hucüm ve savunma presi karşısında dağılan Alanya Belediyespor, kendi alanından çıkmakta zorlanınca Fenerbahçe oyunun üstünlüğünü iyice ele geçirdi. Alanya Belediyespor'un bu periyotun ikinci bölümünde etkili oyuncuları Cyristal ve Gülşah'ı da oyundan alınınca Fenerbahçe bu periyotu 21 sayı farkla önde bitirdi: 60-81.

Son periyota 21 sayı farkla önde giren Fenerbahçe, periyot boyunca oyunun kontrolünü elinde tuttu. Alanya Belediyesporlu oyuncular, daha çok üçlük atışlarla sonuca gitmeye çalıştı. İrem'in attığı üçlükler tribünleri coştursa da Fenerbahçe, rakibinin aradaki farkı kapatmasına izin vermedi. Son periyotta Tarasi, Nevriye ve Taylor gibi önemli oyuncularını dinlendiren Fenerbahçe, Nevlin'in ribauntlardaki üstünlüğüyle rakibini kontrol altında tutmayı başardı. Fenerbahçe, maçı 95-76 kazandı.