Kapat

Son Haberler

A+ A-

İran: Türkiye kardeş ülkedir

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Selim Karaosmanoğlu'nu Meclis'te kabul etti. Türkiye-İran ilişkilerini ''tarihi ve köklü'' olarak niteleyen Laricani, ''Türkiye dost ve kardeş ülkedir'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 6 Kasım 2008 Perşembe, 08:13

İran, Türkiye ile tüm alanlarda işbirliğini daha da geliştirmeyi arzuladığını bildirdi.

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Selim Karaosmanoğlu ile görüşen İran Meclis Başkanı Ali Laricani, iki ülkenin siyasi, iktisadi, kültürel ve diğer alanlardaki işbirliğinin iyi ve gelişmiş olduğunu belirtti.

''İki ülkenin tüm alanlardaki potansiyellerinin iyice araştırılması ve onlardan istifade edilmesi, ilişkilerin daha da geliştirilmesi açısından önemlidir'' diyen Laricani, Meclis olarak her alanda işbirliğini artırmaya hazır olduklarını söyledi.

Türkiye ve İran meclislerindeki ortak dostluk grubu ve komisyonların çalışmalarının önemine işaret eden Laricani, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı İran'a davet etti.

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Selim Karaosmanoğlu da ''yöneticiler ve halklar arasındaki iyi ilişkilerin, işbirliğini daha da geliştirmede önemli olduğunu'' söyledi.

Karaosmanoğlu, güçlü bir kurum olan meclislerin, iki ülke ilişkilerini her alanda geliştirmede rol alabileceğini belirtti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler