Kapat

Son Haberler

A+ A-

İsrail medyası: Tazminat konusu tamam

Haaretz, İsrail ile Türkiye arasındaki müzakerelerde filo baskınında ölenlerin ailelerine ödenecek tazminat konusunda pek bir sorun bulunmadığını belirterek, "İsrail'in ailelere birkaç yüzbin dolar ödemesi bekleniyor" derken Yedioth Ahronoth ise, İsrail'in her aileye 100 bin dolar ödemeyi kabul ettiğini yazdı.
Yayınlanma tarihi: 9 Aralık 2010 Perşembe, 08:17

Türkiye-İsrail ilişkilerindeki krizin giderilmesini amaçlayan müzakerelerin özür konusu ciddi bir zorluk olmayı sürdürürken tazminata ilişkin pek bir sorun bulunmadığı belirtiliyor. Haaretz, "İsrail'in ailelere birkaç yüz bin dolar ödemesi bekleniyor" derken Yedioth Ahronoth, İsrail'in her aileye 100 bin dolar ödemeyi kabul ettiğini belirtti. Haaretz gazetesi, özür meselesi konusunda henüz bir mutabakat bulunmadığını anlattığı haberinde "Buna karşın, finansal tazminatlar konusunda taraflar arasında bir anlaşmazlık yok gibi. İsrail'in, öldürülen aktivistlerin ailelerine birkaç yüz bin dolar, yaralananlara ise daha küçük miktarlar ödemesi bekleniyor" dedi.

'Tazminat, sorumluluk değil, jest anlamına gelecek'

Gazete ayrıca, "Tazminatın da İsrail'in olayın sorumluluğunu üstlendiği kabulünden çok 'insani' bir jest anlamına gelecek" sözlerine ekledi. Aynı konuyu ele alan Yedioth Ahronoth gazetesi ise, İsrail'in, baskın sırasında öldürenlerin ailelerinin her birine 100 bin dolar ödemeyi kabul ettiğini yazdı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler