Omert'e 9. yolsuzluk sorgusu

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle, 9. kez sorgulanıyor. Olmert hakkında satın aldığı evden, bakanlığı dönemindeki uygulamalarına ve seçim kampanyaları sırasında nakit para aldığına ilişkin çeşitli iddialar bulunuyor.

07 Kasım 2008 Cuma, 08:55

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle, İsrail polisinin Mali Şube müfettişlerince 9. kez sorgulanıyor.

Polis müfettişlerinin Başbakanlık konutuna gelerek, sabah saat 10.00 dolayında başlattığı yeni sorgulamanın yaklaşık 2 saat sürmesi bekleniyor.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert hakkında Kudüs'te satın aldığı evden, bakanlığı dönemindeki uygulamalarına ve seçim kampanyaları sırasında nakit para aldığına ilişkin çeşitli iddialar bulunuyor.

2006 yılında Başbakan olmadan önceki dönemdeki tasarruflarına ilişkin iddialarla ilgili olarak Başbakan Olmert ise şimdiye kadar hep yanlış bir şey yapmadığını savundu. Ancak polisin iddialarla ilgili sorgulamaları, Olmert'in önce partisi Kadima'nın başkanlığına aday olmamasına ve sonrasında başbakanlıktan istifasına yol açtı.

Olmert, 10 Şubat 2009'da yapılması kararlaştırılan seçimlerden yeni bir hükümet çıkıncaya kadar Başbakanlık görevini sürdürecek.