Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Bizden kolay kurtulamaz"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, yerel seçimlerde aday gösterme politikasıyla ilgili olarak, ''CHP'nin AKP'den değil, DSP'den kurtulma yolunu seçtiğini görüyoruz ki bizden kolay kolay kurtulamazlar'' dedi. Sezer doğalgaza gelen zammı da değerlendirdi ve hükümetin 6 yıldır izlediği ekonomi politikalarının, vatandaşı canından bezdirdiğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 7 Kasım 2008 Cuma, 11:41

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer yerel seçimlerde işbirliği ile ilgili CHP ve DSP'den farklı açıklamalar yapıldığını değerlendirdi ve şöyle konuştu: ''Ben Trabzon'da, İstanbul'da AKP'li belediyelerden Türkiye'yi esirgemek ve AKP'li belediyelerden Türkiye'yi kurtarmak için DSP'li belediye başkanlarının olduğu illerde CHP'nin, CHP'li belediye başkanlarının olduğu illerde DSP'nin aday çıkartmaması teklifini açıklamıştım. Sayın Büyükerşen de bu yönde bazı sözler söyledi. Ancak CHP, 'Biz işbirliği düşünmüyoruz. 81 ilde seçime gireceğiz' dedi. Durum bundan ibarettir. DSP hep, örneğin Irak işgal edileceği dönemde kendini feda ederek Türkiye'nin çıkarlarını düşünmüştü. 22 Temmuz seçimleri öncesi toplum duyarlılığını da göz önüne alarak, büyük özveride bulunarak, seçimlere katılmayıp böyle bir adım atmıştı. Eğer muhatap CHP ise CHP'nin AKP'den değil, DSP'den kurtulma yolunu seçtiğini görüyoruz ki bizden kolay kolay kurtulamazlar. Türkiye'nin DSP'ye ihtiyacı var.''

"Bu zam değil zulüm"

Sezer, BASK'ın doğalgaz, elektrik ve kömür zammını protesto amacıyla Sakarya Caddesi'nde kurduğu ''Üşüdüm Üstümü Örtsene'' imza kampanyası standını Adana Milletvekili Mustafa Vural ile ziyaret etti.

''Hükümetin 6 yıldır izlediği ekonomi politikalarının, vatandaşı canından bezdirdiğini'' belirten Sezer, ''Memura ve emekliye yüzde 4 artı 4 zammı reva gören hükümet, doğalgaza bir kalemde yüzde 22.5 zam yapıyor. Bu zam değil, zulüm'' diye konuştu.

Ekonomiyi de enerjiyi de dışa bağımlılıktan kurtaracak adımların atılması gerektiğini ifade eden Sezer, geçim sıkıntısı çeken yurttaşlar için de bir ekonomik paket hazırlanmasını istedi. Sezer, ''Hükümet bu doğalgaz zammını geri almalı. Eğer hükümet doğalgaz zammını geriye almayacaksa ben biliyorum ki vatandaşlarımız ilk fırsatta kendilerine verdiği vekaleti geriye alacaktır'' dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler