Kapat

Son Haberler

A+ A-

Beyoğlu'nda tarihi bina yandı

Beyoğlu'nda 7 katlı tarihi bir binada yangın çıktı. Çevredeki binalara sıçramadan söndürülen yangın sonucunda binanın çatısı ile ressam Mustafa Bayar'ın dairesinde büyük çapta hasar oluştu.
Yayınlanma tarihi: 7 Kasım 2008 Cuma, 14:40

İstiklal Caddesi'nde yer alan, içinde 67 iş yeri ile 11 konut bulunan ve 1908 yılında inşa edilen tarihi Suriye Pasajı'nın çatı katında yangın çıktı. Kısa sürede çatıyı tamamen saran alevler, ardından Ressam Mustafa Bayar'a ait daireye sıçradı.

Binadakilerce kontrol altına alınamayan yangının söndürülmesi için Beyoğlu, Fatih ve Şişli itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Gelen ekiplerce merdiven uzatılarak müdahale edilen yangın, uzun süren çabalar sonucu, çevredeki diğer binalara sıçramadan söndürüldü.

35 yıllık emeği kül oldu

Dairesindeki eserlerinin yanması yüzünden gözyaşlarını tutamayan Bayar, ''Yaklaşık 35 yıllık emeğim kül oldu. 200'ün üzerinde eserim vardı'' dedi.

Zarar gören eserlerinin sigortası olmadığını anlatan Bayar, çatı katında yaklaşık bir haftadır izolasyon çalışması yapıldığını, yangının bu çalışma sırasında çıktığını söyledi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler