Kapat

Son Haberler

A+ A-

9. Antalya Piyano Festivali başladı

Sanat Yönetmenliğini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın yaptığı 9. Antalya Piyano Festivali başladı. Festivalin açılış konserini, şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası verdi. Festival 23 Kasım'da sona erecek.
Yayınlanma tarihi: 7 Kasım 2008 Cuma, 21:45

Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen 9. Antalya Piyano Festivali'nin açılışına, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya Valisi Alaattin Yüksel, sanatçılar ve çok sayıda müzik sever katıldı.

Festivalin açılış konserini, şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası verdi.

Konserde, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Johann Sebastian Bach'ın ''Fa Minör Piyano Konçertosu''nu seslendirdi.

Bir yerde hata yapan Türel, konserin ardından, parçayı daha önce hatasız çaldığını ancak kalabalığın önünde heyecanlandığını söyledi.

Türel, şehrin surlarının kültür ve sanatla çevrilmesi gerektiğini belirterek, Ulu Önder Atatürk'ün, herkesin milletvekili, bakan ya da başbakan olabileceğini, ancak sanatçı olamayacağını söylediğini hatırlattı.

Konserde Türel'in ardından, festivalin aynı zamanda sanat yönetmeni olan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, kendisine ait ''Anadolu Sessizliği'' adlı 3 nolu piyano konçertosu ile Beethoven'ın ''Korolu Fantezi'' adlı eserlerini seslendirdi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler