"Hiçbir partiyle ittifak içinde olmayacağız"

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu, yerel seçimlerde hiçbir partiyle ittifak içinde olmayacaklarını belirtti. Hacaloğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylarının Murat Karayalçın olduğunu, bu birliktelikte hiçbir çıkar ve koşul ortaya koymadıklarını da belirtti.

09 Kasım 2008 Pazar, 13:38

CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü ve Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan ile Sarıgöl İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu, martta yapılacak yerel seçimlerde gösterecekleri adayların büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylarının Murat Karayalçın olduğunu, bu birliktelikte hiçbir çıkar ve koşul ortaya koymadıklarını belirten Hacaloğlu, ''Diğer büyükşehir belediyelerini de alacağız. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesini almamız demek, AK Parti'nin bitmesi demektir'' dedi.

Manisa ve ilçelerini ziyaret ettiğini, kentteki havayı çok iyi gördüğünü ifade eden Hacaloğlu, şunları söyledi: ''Biz, parti olarak kararlıyız. Hiçbir partiyle ittifak içinde olmayacağız. Bundan önceki seçimlerde, bizim partiden aday olan 13 milletvekili, TBMM'de yemin etmeden önce partiden ayrıldı. Ayrılırken Genel Başkanımıza bir teşekkür bile etmediler. Bizim dışımızdaki sol partilerin tümü dip noktalardadır.''