Haftanın Sanat Çizelgesi 24 Kasım-1 Aralık

Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2008 Pazartesi, 10:40

TİYATRO

■ İstanbul Devlet Tiyatrosum İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yilmazer Sahnesi’nde 26 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında “Bernarda Alba’nın Evi”; Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde 26 Kasım’dan 30 Kasım’a kadar “Balıkesir Muhasebecisi”; Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde 26 Kasım - 30 Kasım tarihleri “Vişne Bahçesi” 29 ve 30 Kasım’da “Sokak Kedileri (Ç.O)”, Ümraniye Sahnesi’nde 26 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında “Kırmızı Pazartesi” 29 ve 30 Kasım’da “Küçük Hayalet (Ç.O)”; Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 26 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında “Canavar Sofrası”

29 ve 30 Kasım’da “Benim Arkadaşım Yok (Ç.O)”; Kâğıthane Sadabat Sahnesi’nde

26 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında “Lüküs Hayat (M.O)” 29 ve 30 Kasım’da “Bir Deniz Masalı (Ç.O)” izlenebilir. (0 212 246 06 29)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde bugün “Yağmurcu” salı ve çarşamba “Dolu Düşün Boş Konuş” perşembe “Tersine Dünya” cuma “Gözü Kara Alaturka” cumartesi “Karınca Kararınca (Ç.O)” ve “Yağmurcu” pazar günü ise “Deniz Kızı Ve Korsanlar (Ç.O)” ile “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” izlenebilir.

(0 212 661 19 41 - 43)

■ Tiyatro Pera salı günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Profesör ve Hulahop”u; cuma, cumartesi ve pazar Tiyatro

Pera Sahnesi’nde “Rahat Yaşamaya Övgü”yü sahneleyecek. (0 212 245 44 60 )

■ Oyun Atölyesi’nde 26 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında “Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler” oyunu izlenebilir.

(0 216 345 39 39)

■ Ortaoyuncular Sahnesi’nde cuma “Boşgezen ve Kalfası”, cumartesi günü “Ferhangi Şeyler” pazar günü ise “Fernâme” izlenilebilir.

(0 212 251 18 65)

■ Dot’un ‘Kürklü Merkür / Mercury Fur’ adlı oyunu çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi Dot Sahnesi’nde izlenebilir. (0 212 251 45 45)

■ Altıdan Sonra Tiyatro’nun “444” adlı oyunu yarın Oyuncular Tiyatro Kahve – Cem Safran Sahnesi’nde izlenilebilir. (0 212 245 13 14)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun Sivas’93 adlı oyunu yarın Koç Üniversitesi’nde, çarşamba Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, cuma Yayla Sanat Merkezi’nde, cumartesi ve pazar günleri ise Muammer Karaca Tiyatrosu’nda izlenilebilir.

(0 212 252 59 35)

■ Tiyatro Adam cuma günü saat 20.30’da ‘Albay Kuş’ adlı oyununu Akatlar Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.



SERGİ

■ Anne Bebek Sağlığı Vakfı - 26 Kasım’a dek - Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi.

(0 216 346 90 72)

■ Cansen Ercan - 26 Kasım’a dek - Harmony Sanat Galerisi.

(0 216 553 21 67)

■ Elina Brotherus - 29 Kasım’a dek - Kazım Taşkent Sanat Galerisi.

(0 212 252 47 00)

■ Suzan Batu - 29 Kasım’a dek - Dirimart. (0 212 291 34 34)

■ ‘Terapi’ - 30 Kasım’a dek - Kargart. (www.reflexgroup.blogspot.com)

■ Günnur Özsoy - 30 Kasım’a dek - Pg Art Gallery. (0 212 263 33 90)

■ Carlos Clausell - ‘Nowhere’ - 30 Kasım’a dek - Artane. (0 212 249 25 63)

■ Mustafa Horasan ‘To Have - Sahip Olmak’ - 30 Kasım’a dek - Mac Art Gallery. (0 212 343 85 40)

■ Türkan Şoray ‘Beyaz Perde Kostümleri’ - 30 Kasım’a dek - Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayeleri. (0 212 232 98 30)

■ Carlos Clausell -30 Kasım’a dek - Artane Sanat Galerisi. (0 212 249 25 63)

■ İlker Yardımcı - 1 Aralık’a dek - Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi.

(0 212 276 22 14)

■ Gökşin Sipahioğlu - ‘Fotoğraflarla Tarih’ - 2 Aralık’a dek - Notre Dame De Sion La Galerie. (0 212 219 16 97)

■ Güzhan Müstecaplıoğlu - 5 Aralık’a dek - City’s Nişantaşı Toprak Sanat Galerisi. (0 212 326 35 80)

■ Yusuf Doğar ve Fikriye Kündü -

5 Aralık’a dek - TGC Basın Müzesi’nde.

(0 212 513 84 58)

■ Güngör Taner - ‘Ritim ve Devinim’ -

6 Aralık’a dek - İş Sanat Kibele Sanat Galerisi. (0 212 316 15 80)

■ Bizden ve Onlardan 23 - 6 Aralık’a dek - Tem Sanat Galerisi. (0 212 247 08 99)

■ Faruk Yazıcılar - ‘İki Kez Yaşamak’ -

13 Aralık’a dek - Marjinart Sanat Galeri.

(0 212 251 16 22)

■ Elvan Alpay - 13 Aralık’a dek - Galeri Nev. (0 212 231 67 63)

■ Sevil Tunaboylu - Erkin Gören - Çınar Eslek - ‘Sorma Neden’ - 15 Aralık’a dek - Hafriyat Karaköy. (0 212 245 31 68)

■ Hülya Düzenli - ‘Etkiler-Tepkiler’ -

18 Aralık’a dek - Caddebostan Mine Sanat Galerisi. (0 216 385 12 03)

■ The Bitch Is Sleeping / Uyuyan ID - 19 Aralık’a dek - Galeri Splendid.

(0 212 244 82 30)

■ Metamorfoz - 20 Aralık’a dek - Akbank Sanat. (0 212 252 35 00)

■ Mehmet Güleryüz - 20 Aralık’a dek - Galeri x-ist. (0 212 291 77 84)

■ Michael Kenna - ‘Sessiz İzlenimler’ - fotoğraf - 22 Aralık’a dek - Galeri Elipsis.

(0 212 249 48 92 - 93)

■ Ambivalans Video - 26 Aralık’a dek - Siemens Sanat. (0 212 334 11 04)

■ Andrejs Grants - ‘Letonya. Değişen ve Değişmeyen Gerçekler’ - 27 Aralık’a dek - İstanbul Fotoğraf Merkezi. (0 212 238 11 60)

■ Haliç - 31 Aralık’a dek - Rezan Has Müzesi Sanat Galerisi. (0 212 533 65 32)

■ Modern Deneyimler - 31 Aralık’a dek - İstanbul Modern. (0 212 334 73 00)

■ Osmanlıların Paris’i - 31 Aralık’a dek - Osmanlı Bankası Müzesi. (0 212 334 22 70)

■ Korda’nın Objektifinden Che- 4 Ocak’a dek - santralistanbul.

(0 212 311 78 09)

■ Doğu’nun Cazibesi - 11 Ocak’a dek - Pera Müzesi. (0 212 334 99 00)

■ Suyun Bir Arada Tuttuğu - 11 Ocak’a dek - İstanbul Modern.

(0 212 334 73 00)

■ Metropolis - 19 Ocak’a dek - İstanbul Fotoğraf Merkezi. (0 212 238 11 60)

■ İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali - 20 Ocak’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi. (0 212 277 22 00)

■ Aphrodisias’tan Roma Portreleri - 25 Ocak’a dek - Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi. (0 212 252 47 00)


MÜZİK

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de Oğuzhan Balcı’nın yöneteceği, Oleksandr Samoylenko’nun (keman) solist olarak katılacağı Orkestra İstanbul; perşembe günü saat 19.30’da Cem Mansur’un yöneteceği, Friedrich Lips’in (akordeon) solist olarak katılacağı Akbank Oda Orkestrası; cuma günü saat 20.00’de Burçin Büke (piyano), Volkan Hürsever (kontrabas), Erhan Seçkin’in (davul) ‘Klasik’ten Caz’a’; cumartesi günü saat 20.00’de Sir James & Jeanne Galway; pazar günü saat 20.00’de Manolo Sanlucar (gitar), David Carmona (gitar), Carmen Grilo (vokal), Agustin Diassera (perküsyon) konserleri dinlenebilir. (0 212 232 98 30)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.30’da Cem Mansur yönetemindeki Akbank Oda Orkestrası’nın solisti akordeon sanatçısı Friedlich Lips.

(0 216 556 98 00)

■ Babylon’da yarın saat 21.30’da Baba Zula; çarşamba, perşembe günü saat 21.30’da Nublu Sound: Wax Poetic/Love Trio/Dj. Probus; cuma ve cumartesi günü saat 23.00’te Senor Coconut featuring Louis Austen dinlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ Sirkeci Garı Bekleme Salonu’nda cumartesi günü saat 17.00 ve 20.30’da Tuluğhan Uğurlu konser verecek.

(0 216 556 98 00)

■ Enka Oditoryumu’nda yarın saat 20.30’da Zuhal Olcay konser verecek. (0 216 556 98 00)

■ Studio Live’de çarşamba günü saat 22.00’de Kırkaltı; perşembe günü saat 22.00’de Erdem Yener; cuma günü saat 22.00’de Protecho; cumartesi günü saat 22.00’de M. F. Ö. dinlenebilir.

(0 216 556 98 00)

■ Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.00’de Engin Bükey: Nabız; yarın saat 22.00’de Tuna Kiremitçi Band; çarşamba günü saat 22.00’de Egoist; perşembe günü saat 22.00’de Emre Altuğ; cuma günü saat 23.59’da Mirkelam; cumartesi günü saat 23.59’da Soul Stuff dinlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ The Hall’da cumartesi günü saat 21.00’de Goldie dinlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ İtalyan Kültür Merkezi’nde bugün saat 21.00’de Neşide-i Zafer dinlenebilir.

(0 212 293 98 48)

■ Nardis Jazz Club’da salı günü 21.30’da 12Twelve dinlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ Talimhane Tiyatrosu’nda perşembe günü saat 21.00’de Birol Topaloğlu, cuma günü saat 21.30’da En Chordais Esemble dinlenebilir. (0 212 238 85 09)

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.