Bush ve Obama, Citigroup için bir arada

ABD Başkanı George Bush ve görevi devralacak Barack Obama, Citigroup'un kurtarılması konusunda görüştüler. Toplantının ardından açıklamada bulunan Bush, Obama ile görüş alışverişinde bulunduklarını, gerekirse bu tür başka kurtarma kararları da alabileceklerini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2008 Pazartesi, 16:51

ABD Başkanı George Bush, Citigroup'un kurtarılması konusunda alınan karar sürecinde seçilmiş Başkan Barack Obama ile görüş alışverişinde bulunduklarını, gerekirse bu tür başka kurtarma kararları da alabileceklerini söyledi.

Bush, yaptığı açıklamada, kendi ekibi ile Obama'nın ekibi arasında ''yakın bir işbirliğinin" mevcut olduğunu belirtti ve Citigroup ile ilgili kararın ekonomik gelişme açısından yararlı olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı, Hazine Bakanı Henry Paulson'un hazırladığı Citigroup kurtarma planını dün Washington'a uçuş sırasında imzaladığını belirterek, ''Bu gibi kararları geçmişte de aldık. Dün gece de bunu yaptık ve finansal sistemimizin güvenliği için gerekirse gelecekte de bu türden kararlar alırız'' diye konuştu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.