Son Haberler

Panasonic ve Sanyo birleşmesi

Tekofaks; Panasonic ve Sanyo'nun, işbirliği ve birleşme konusunda anlaşmaya vardıklarını bildirdi. Yapılan açıklamda, iki şirket arasında gerçekleşecek işbirliği ve birleşmenin, iki firmanın da organizasyonel anlamda yeniden yapılanmaya gitmelerini de beraberinde getireceği vurgulandı.
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2008 Salı, 09:57

Tekofaks'tan yapılan yazılı açıklamada, Panasonic ve Sanyo firmalarının, aralarında gerçekleşecek işbirliği için resmi olarak anlaşmaya vardığı belirtildi.

Panasonic'in, hisseleri devralma teklifi ile Sanyo'dan oy çoğunluğunu alacağı kaydedilen açıklamada, iki şirket arasında gerçekleşecek işbirliği ve birleşmenin, iki firmanın da organizasyonel anlamda yeniden yapılanmaya gitmelerini de beraberinde getireceği vurgulandı.

Açıklamada, işbirliğinin tam anlamıyla oturması için 2009 yılı şubat ayı sonunun beklendiği ifade edilerek, iki şirket arasındaki işbirliğinin güneş enerjisi, şarj edilebilir pil üretimi ile finansal ve ekonomik anlamda pozisyon güçlendirilmesi ana başlıkları çerçevesinde yürütüleceği kaydedildi. Verilen bilgiye göre, bu birleşmeden hedeflenen sinerjinin ortaya çıkması için Panasonic, 100 milyar yen tutarında bir yatırım planlıyor.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ