"Belediye çalışanlarını yönetime katacağız"

CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık seçilmesi durumunda, Çankaya Belediyesi çalışanlarını yönetim sürecine katacaklarını, belediyeyi çalışanlarla birlikte yöneteceğini açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2008 Salı, 12:19

Tüm Bel-Sen'i ziyaret eden CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık, 24 saat halka hizmet etmeyi amaçlayan bir belediyenin öncelikle çalışanlarıyla barışık olması gerektiğine dikkat çekti. Seçilmesi durumunda, Çankaya Belediyesi çalışanlarını yönetim sürecine katacaklarını belirten Işık, "Çalışanlarımız, ürettikleri hizmetlerin rasyonel kılınması konusunda söz sahibi olacaklardır. Yönetme sürecine doğrudan katılacaklardır. Çalışanlarımızın taleplerini AİHM'in memurların toplu sözleşme hakkına ilişkin kararı doğrultusunda değerlendireceğiz. Seçim sonucunda uygun bir zamanda toplu sözleşme masasına oturacağız" dedi. Işık, program kitapçığını da sendika yöneticilerine teslim ederek, "Bu bir çeşit taahhütnamedir" ifadesini kullandı.

Tüm Bel Sen Genel Mali Sekreteri Tekin Araç da, "Daha önce sendikamızı adaylar ziyaret etmişti. İlk kez bir aday adayı sendikamızı ziyaret etmektedir. Üstelik Sayın Işık, sendikamızın üyesi. Nezaket gösterip görüş ve düşüncelerimizi almaya ve kendi projelerini anlatmaya gelmiştir. Kendisine başarılar dileriz. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" diye konuştu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.