Cumhurbaşkanı Gül'den Noel mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hıristiyan vatandaşların Noel Bayramı'nı kutladı. Gül, "Kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız milletimizin eşit ve şerefli üyeleridir. Millet hayatının her türlü tecellisinde ortaklardır" dedi.
Yayınlanma tarihi: 24 Aralık 2008 Çarşamba, 13:23

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. "Hıristiyan vatandaşlarımızın bugünden itibaren idrak edecekleri Noel Bayramlarını en samimi duygularımla kutluyorum" diyen Gül, kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşların, milletin eşit ve şerefli üyeleri olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Gül mesajında şunları kaydetti:
"Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti bu ilkeyi şiar edinmiş, yüce milletimizin her ferdinin kardeşlik, birlik ve dayanışma duygularıyla yekdiğerine kuvvetle kenetlendiği demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Bugün küreselleşen dünyamızda, milli huzurumuz, birliğimiz ve bütünlüğümüz kadar, dünya milletleri arasındaki barış ve uyum da fevkalade önem kazanan bir husustur. Son yıllarda farklı dinler ve kültürler arasında yaşanabilecek bir çatışma düşüncesinin maalesef zaman zaman seslendirildiği bir dönemden geçmekteyiz. Türkiye, zengin tarihsel birikimi ve insanlığın ortak geleceğine olan inancıyla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bölgemizde ve dünyada barış, istikrar ve huzur için sorunların çözümünde rol oynayan bir güç olmaya, kültürler ve dinler arasında diyalog ve uyum sağlama çabalarına katkıda bulunmaya devam edecektir.
Bu düşüncelerle, Hıristiyanlığın tüm geleneklerinden vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını bir kez daha kutluyor, başarı, esenlik ve mutluluk temennilerimi ifade ediyorum."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.