'Başbakan Erdoğan, Gökçek'ten korktu'

CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Melih Gökçek'i tekrar Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklamasını, "korkunun muhafazakarlığı" olarak yorumladı. Işık, "Sayın Başbakan'ın, değiştirmeyi göze alamadığı Gökçek'i savunmak için Esenboğa yolundaki değişimi örnek göstermesi, Ankara'nın hazin durumuna işaret etmektedir" dedi.
Yayınlanma tarihi: 1 Ocak 2009 Perşembe, 12:33

CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına Melih Gökçek'i aday göstermesi üzerine bir açıklamada bulundu.

Çankayalıların öncülüğünde Ankaralıların Gökçek'i "tarihe gömeceğini" savunan Işık, "Başbakan'ın korkusu Ankaralılar için fırsattır. Başbakan'ın AKP'nin Ankara adaylığına ilişkin açıklamasını baştan sona kadar dinledim. Açıklamanın tümüne bir çaresizlik hakimdi. Sayın Başbakan'ın, değiştirmek istediği Gökçek'ten korktuğunu her hareketiyle gösterdi. Türkiye'de yüzde 47 ile iktidar olmuş bir Başbakan'ın Ankara'daki Gökçek hükümranlığından korkmuş; korkunun muhafazakarlığıyla davranarak Gökçek'i yeniden aday göstermek zorunda kalmıştır" dedi.

'Karayalçın başa gelecek'

Başbakan Erdoğan'ın değiştirmeyi "göze alamadığı" Gökçek'i savunmak için; alt geçitleri, üst geçitleri ve Esenboğa yolundaki değişimi örnek göstermesinin, Ankara'nın "hazin" durumuna işaret ettiğini savunan Işık, "Üç dönemdir Başkanlık yapan biri için başarının ölçütü bu mudur?" sorusunu sordu. Ankara'daki değişim isteğini Başbakan Erdoğan'ın gördüğünü savunan Işık, "Başbakan, korkunun muhafazakarlığına teslim olmuş durumdadır. Başbakan'ın bu teslimiyeti, Ankaralılara bir fırsat vermiştir. Ankaralılar Gökçek'i değiştirme kararlılığındadır. Bu değişime Çankayalılar öncülük edecektir. Çankayalıların öncülüğünde Ankaralılar Gökçek'i tarihe gömecek; Ankaramızı yeniden modern bir kent görünümüne kavuşturacak olan Murat Karayalçın'ı işbaşına getireceklerdir" diye konuştu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.