Son Haberler

Bakan'ın konvoyuna karışan şüpheli araç takla attı

Yeni adliye sarayının açılışı için Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’ndan Ceyhan İlçesi'ne giden Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in konvoyuna giren bir otomobil, bakanın makam otomobilini tehlikeye düşürdü.
Yayınlanma tarihi: 6 Haziran 2012 Çarşamba, 10:55

İncirlik sapağından otoyola giren içinde 2 kişinin bulunduğu lacivert 'Opel Vectra' marka otomobil, trafik ekibinin 'sağa geç' uyarılarına aldırmayıp Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in makam otomobilinin önüne direksiyonu çevirdi. Bunun üzerine trafik ekipleri alarma geçti. Polis ekiplerinin peşine düştüğü otomobil, 20 kilometre kadar konvoy içinde ilerleyip Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi çıkışından otoyolu terk etti. Suluca Köyü yoluna giren otomobil bu sırada kontrolden çıkıp takla attı. İki şüpheli kaza yapan otomobili terk edip izlerini kaybettirdi. Polisler kaçan kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Bujiler ve bandana çıktı

İçinde otomobil hırsızlığında camı kırmak için kullanılan bujilerle bandana bulunan otomobilin plaka ve motor şase numarasından sorgulama yapıldı. Otomobilin sahibinin, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yaşayan, adi suçlarla ilgili sabıkaları ile tanınan Cono aşireti mensubu N.D. olduğu belirlendi.

Polisler, otomobilde bulunan bujilerin, otoyoldaki dinlenme tesislerinde park halindeki otomobillerin camlarının kırılıp değerli eşyaların çalındığı hırsızlık olaylarında kullanıldığı, bandananın da maske olarak kullanıldığı yorumunu yaptı. Olayı çok yönlü araştıran Adana polisi, parmak izi ve ince arama yapmak için otomobili çekiciyle götürdü.

Bakan: Aracı görmedim

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, konuya ilişkin soru üzerine esrarengiz otomobilin konvoyunda yarattığı tehlikenin farkına varmadığını söyledi. Bakan Ergin, "Ben aracı fark etmedim. Bana gelen bilgilere göre bizim konvoyla ilgisi olmadığı yönünde. İnceleme sürüyor. Ben de tören esnasında bilgi aldım. Aracı görmedim" dedi.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ