AKP'den Vural'a tepki

AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, MHP'li Oktay Vural'ın sözlerine karşılık kötü sözün muhatabını değil, sahibini tavsif edeceğini iddia etti.
Yayınlanma tarihi: 15 Ocak 2009 Perşembe, 12:31

AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Siyasetin belli bir ahlak, seviye ve terbiye istediğini ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:
''Bu nedenledir ki siyasetçi de belli bir seviye, belli bir ahlak ve belli bir terbiyenin sahibi olmalıdır.

Umarım Oktay Vural'ın dilinden dökülen ve bizim tekrarlamaktan hicap duyduğumuz ifadeler, MHP'nin benimsediği ahlak, terbiye ve seviye anlayışının somut bir dışa vurumu olmadığı gibi Oktay Vural da MHP'nin yetiştirmeyi planladığı insan tiplemesinin somut bir örneği değildir.

Ama bir gerçeği unutmamak lazım ki temiz, ahlaklı, terbiyeli ve seviyeli insanlar; bu özelliklerinden yoksun olanların ağzında kirlenmez. Çünkü kötü söz, muhatabını değil, sahibini tavsif eder.

Oktay Vural'ın bu üslubu, MHP'nin savunduğu temel değerlerle de bağdaşmamaktadır. Umarım MHP Genel Başkanı ve üst yönetimi, zeka pırıltısından ve fikir kırıntısından uzak, ahlak, terbiye ve seviye yoksunu bu üslup karşısında gerekli duyarlılığı gösterir.''

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.