Kapat

Son Haberler

A+ A-

BBC ve SKY TV yayımlamadı bağışlar 2'ye katlandı

İngiliz yayın kuruluşları BBC ve SKY TV'nin Gazze'ye yardım çağrılarıyla ilgili tanıtım filmini yayımlamaması üzerine harekete geçen diğer televizyon kanallarında toplanan bağışların miktarı ikiye katlandı. Bağışlar, yaklaşık 1 milyon sterline ulaştı.
Yayınlanma tarihi: 28 Ocak 2009 Çarşamba, 08:24

İngiliz yayın kuruluşu BBC ve ülkenin en büyük özel haber kanallarından SKY TV'nin yayımlamayı reddettiği Gazze'ye yardım çağrısı yapan tanıtım filminin, diğer TV kanallarında yayınlanmasıyla, İngiliz halkının yaptığı bağışların miktarının ikiye katlandığı bildirildi.

Kanal 4 ve 5 televizyonlarıyla ITV'nin yayımladığı klip sonrasında gerçekleştirilenlerle birlikte, bağış miktarının 1 milyon sterline ulaştığı açıklandı.

Açıklamayı yapan Felaketlere Acil Müdahale Komitesi (DEC) adlı şemsiye kuruluş, Kanal 4 ve Kanal 5 televizyonlarıyla ITV'nin pazartesi gününden itibaren klibi yayımlamaya başladığına dikkat çekerken, bağışların ulaştığı noktadan büyük memnuniyet duyulduğunu, ada halkının acıların sonlandırılması için gerçekleştirdiği bağışların süreceğine inandıklarını bildirdi.

13 yardım vakfı ve kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu DEC'in hazırlattığı üç dakikalık klibin BBC'de yayımlanmayacağının ortaya çıkmasıyla büyük tartışmalar yaşanmış, sivil toplum kuruluşları ve halk yayın kuruluşunun kararını, kuruluşun binası önünde düzenlenen gösterilerle protesto etmişti.

Karar ayrıca 122 milletvekilinin hazırladığı bir soru önergesine de konu olmuş, BBC çalışanlarının büyük bölümünün de karardan rahatsız olduğu belirtilmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler