Kapat

Son Haberler

A+ A-

'Suç işlemişsek neticesine de katlanırız'

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin TRT'nin Tuncay Güney yayını ile ilgili CHP'nin suç duyurusuna ilişkin "Herkes suç duyurusunda bulunabilir. Bir suç işlemişsek, neticesine de katlanırız" dedi. TRT Genel Müdürü Şahin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan özür dilediği yönündeki iddiaları da doğruladı.
Yayınlanma tarihi: 30 Ocak 2009 Cuma, 16:51

TRT'nin 41. yılı kutlamaları çerçevesinde Arı Stüdyosu'nda "Dünden Bugüne 40 Yıl" Fotoğraf Sergisi açıldı. Sergiye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada TRT'nin 2008'de çok ciddi atılımlar yaptığını söyleyerek, "Çocuk kanalımız, TRT1 ile yarışıyor. 30 dilde web sayfamız iki milyon tıklamaya ulaştı. 2009 daha güzel olacak" dedi. Şahin, 90 milyon TL'ye varan yatırımın kendilerine çağ atlatacağını belirterek, "TRT dünden daha güzel olacak" dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ise TRT'nin demokrasiye, ülkeye ve Türk diline büyük katkıları olduğunu ifade ederek, "41 yıldır kararlılıkla ve azimle devam eden TRT'nin başarı öyküsüne tanık oluyoruz. 41 kere maşallah" dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da TRT'nin özellikle son bir yıldır büyük değişimler yaşadığını kaydederek, "TRT kendini yeniliyor. Değişen dünyanın şartlarına ayak uydurmak için adımlarını kararlılıkla atıyor" dedi. Değişimin her zaman belli zorlukları da beraberinde getireceğini belirten Bakan Yıldırım, "Ancak önemli olan beklentilerin karşılanmasıdır. TRT bir yayın kuruluşu olmasının ötesinde Türk toplumunun hafızası ve yaşam kültürüdür. Bölgede Türkiye'nin rolü, ülkenin birliği ve bütünlüğü için yaptığı hamleleri takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Nice 41 yıllara" diye konuştu.

Bakanlarla birlikte sergiyi gezen TRT Genel Müdürü Şahin gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Kamu-Sen'in TRT 6'ın Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle mahkemeye yaptığı başvuruyu değerlendiren Şahin, "Yargıya hem güvenimiz sonsuz, hem de yargının kararları neyse ona uyarız" dedi.

'Baykal'dan özür dilediğim doğru'

CHP'nin Tuncay Güney yayını nedeniyle TRT hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin Şahin, "Herkes suç duyurusunda bulunabilir. Bir suç işlemişsek neticesine de katlanırız" dedi. Şahin, Baykal'dan özür dilediği yönündeki iddialara ilişkin ise şunları söyledi: "Doğrudur. Nasıl bizim kişilik haklarımıza biri saldırdığında rahatsız oluyorsak başkalarının kişilik haklarına da bizim saldırmamız doğru değil. Ama canlı yayınlarda bu tarz hadiseler olur. Bundan dolayı da herkese söz hakkı veriyoruz. Kanallarımız herkese açık. Konuşan bir Türkiye istiyoruz."

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler