Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Erdoğan artık arabuluculuk yapamaz"

Jerusalem Post gazetesine konuşan üst düzey bir İsrail yetkilisi Başbakan Erdoğan'ın "barış görüşmelerinde dürüst bir arabulucu olarak tüm kredibilitesini kaybettiği"ni öne sürerek "Başbakan olduğu sürece, Türkiye'nin, barış müzakereleri veya görüşmelerinde yeri yok. Artık güvenilir bir diplomatik ortak değil" iddiasında bulundu.
Yayınlanma tarihi: 1 Şubat 2009 Pazar, 09:47

Adını açıklanmayan üst düzey bir İsrail yetkilisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "barış görüşmelerinde dürüst bir arabulucu olarak tüm kredibilitesini kaybettiği"ni öne sürerek "Erdoğan yönetimindeki Türkiye görüşmelerde arabuluculuk yapamaz" iddiasında bulundu.

Jerusalem Post gazetesine konuşan üst düzey İsrail yetkilisi Erdoğan'ın "Barış görüşmelerinde dürüst bir arabulucu olarak tüm kredibilitesini kaybettiği"ni savunurken, "Başbakan olduğu sürece, Türkiye'nin barış müzakereleri veya görüşmelerinde yeri yok. Artık güvenilir bir diplomatik ortak değil."

Jerusalem Post da, Türkiye'nin şimdiye kadar İsrail, Suriye ve diğer bölgesel oyuncular arasında "kilit" bir rol oyladığını belirterek "Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Türk diplomatik kanalın kaybedilmesinin, görüşmeler için ciddi bir darbe olduğunu söylüyorlar" diye yazdı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler