Dev ikramiyeyi iki kişi paylaştı

Almanya'da 35 milyon Avro'ya kadar yükselen en büyük ikramiyenin Cumartesi günkü çekilişini iki kişi paylaştı. Loto çekilişinde 12 kişinin de 6 tutturduğu, ancak en büyük ikramiye için gerekli olan ''süper rakamı'' tutturamadıkları ifade edildi.

02 Şubat 2009 Pazartesi, 10:44

Stuttgart kentindeki loto kuruluşundan yapılan açıklamada, en büyük ikramiyeyi Bavyera ve Aşağı Saksonya eyaletlerinden iki kişinin paylaştığı belirtildi.

Loto çekilişinde 12 kişinin de 6 tutturduğu, ancak en büyük ikramiye için gerekli olan ''süper rakamı'' tutturamadıkları ifade edildi. Bu kişilerden her birinin de 424 bin Avro kazandığı kaydedildi.

Geçen Cumartesi çekilişi için toplam 127,3 milyon Avro'luk kupon oynandığı, bunun bir önceki Cumartesi gününe göre yaklaşık yüzde 50 oranında artışı temsil ettiği ifade edildi.
Almanya'da çarşamba ve cumartesi günleri yapılan loto çekilişlerinde en büyük ikramiyeyi kazanabilmek için 6 rakamın doğru olarak bilinmesinin yanı sıra loto kuponlarında yer alan seri numaralarının son rakamını da ''süper rakam'' olarak tutturmaları gerekiyor.

Bunun için bir cam küreden çekilen altı rakamın ve yedek rakamın yanı sıra ikinci bir küreden, üzerlerinde 0'dan 9'a kadar numaralar bulunan 10 top arasından ''süper rakam'' çekilişi yapılıyor.