Kapat

Son Haberler

A+ A-

Haftanın Sanat Çizelgesi 2 Şubat- 8 Şubat

Yayınlanma tarihi: 2 Şubat 2009 Pazartesi, 16:32

■ İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Şişli Cevahir Sahnesi’nde ‘Ne Dersin Azizim?’; Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde ‘Kral Dairesi’; Harbiye Kenter Tiyatrosu’nda ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’; Şişli Cevahir Genç Kuşak Sahnesi’nde ‘Değiştirilmiş Çocuk (Ç.O)’; Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde (yalnızca 6 Şubat’ta) ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ izlenebilir. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Üsküdar Kerem Yilmazer Sahnesi’nde ‘Balıkesir Muhasebecisi’ ile ‘Sokak Kedileri’; Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde ‘Deri Ceket’; Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ‘Dinmeyen Alkışlar’; Ümraniye Sahnesi’nde ‘Tekrar Çal Sam’; Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde ‘Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye’ ve ‘Büyüyünce Ne Olacaksın’; Kâğıthane Sadabat Sahnesi’nde ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ ve ‘Sokak Kedileri’; Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Sahnesi’nde ise ‘Benim Arkadaşım Yok’ adlı çocuk oyunu izlenebilir. (0212 246 06 29)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Turhan Tuzcu Sahnesi’nde perşembe ‘Yağmurcu’; cuma ‘Gözü Kara Alaturka’; cumartesi ‘Karınca Kararınca’ ve ‘Tersine Dünya’; pazar ise ‘Denizkızı ve Korsanlar’ ile ‘Tersine Dünya’ izlenebilir. (0 212 661 19 41)

■ Kent Oyuncuları çarşamba ve perşembe ‘Victoria’; cuma ve cumartesi ‘39 Basamak’; pazar ise ‘Ben Anadolu’ adlı oyunları oynayacak. (0212 246 35 89)

■ Oyun Atölyesi’nde bugün ‘Albay Kuş’, yarın ‘Can Şenliği Oyuncuları - Laz Marks’, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar ‘Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler’ izlenebilir. (0 216 345 39 39)

■ Ortaoyuncular’da salı, cuma, cumartesi, pazar günleri ‘2019’ izlenebilir. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Z ’de perşembe ‘4 + 4’, cuma ve cumartesi günü “TempOdyssey – Küçük Genny Efsanesi” izlenebilir. (0 212 249 16 65)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun Sivas ‘93 adlı oyunu cumartesi ve pazar günü Muammer Karaca Tiyatrosu’nda izlenilebilir. (0212 252 59 35 )

■ Tiyatro Pera’nın cumartesi ve pazar “Profesör ve Hulahop’ izlenebilir. (0212 245 44 60)

■ Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda çarşamba günü “Rumuz Goncagül’, cumartesi ve pazar “Mustafam Kemalim”, “Tayyip’in Sinirli Lambası” izlenebilir. (0216 449 59 52 - 53)

■ Türkan Sılay Rador - 2 Şubat’a dek - Hobi Sanat Galerisi. (0 212 225 23 37)

■ Çağdaş Türk Resminde Erotizm - 3 Şubat’a dek - Ütopya Platform. (0 216 414 11 87)

■ Zeliha Demirel - 3 Şubat’a dek - Edebiyat Koop. (0 212 244 01 05)

■ Untitled Fotoğraf Sergisi - 8 Şubat’a dek - Santralistanbul. (0 212 413 33 33)

■ Memduh Kuzay - 8 Şubat’a dek - Galeri Tüzün. (0 216 380 44 49)

■ Wolfgang Tillmans - ‘Bezelyeler’ - 12 Şubat’a dek - Yama Ekranı, Marmara Pera. (www.yama.com.tr)

■ Burçin Erdi - ‘Gece Masalları’ - 13 Şubat’a dek - T.C Ziraat Bankası Beyoğlu Tünel Sanat Galerisi. (0 533 383 58 90)

■ Selma Gürbüz - ‘Davetsiz’ - 14 Şubat’a dek - Akbank Sanat. (0 212 251 55 44)

■ ‘Almelek’de 3 Kuşak’ - 14 Şubat’a dek - Almelek Sanat Galerisi. (0 212 227 92 92)

■ Metin Benek - 14 Şubat’a dek - Vakıfbank Sanat Galerisi. (0 212 316 70 12)

■ Levent Aygül ‘Kış Uykusu’ - 20 Ocak - 17 Şubat - Galeri Splendid. (0 212 249 87 74)

■ Osman Demiri - ‘Işık ve Gölge’ - 23 Şubat’a dek - UPSD Sanat Galerisi. (0 212 247 62 83)

■ Zeynep Akgün - ‘Suskonuş’ - 4 - 28 Şubat - Karşı Sanat Çalışmaları. (0 212 245 71 53)

■ ‘Krize rağmen inadına sanat’ - 5 - 28 Şubat - Deyim Sanat Galerisi. (0 212 286 21 83)

■ Mehmet Güleryüz - 28 Şubat’a dek - İş Sanat Kibele Galerisi. (0 212 316 15 80)

■ Gözde İlkin, Javed Mulani ve Wafae Ahalouch el Keriasti - ‘Gerçek Hesap Başka Yerde’ - 28 Şubat’a dek - Siemens Sanat. (0 212 334 11 04)

■ ‘Dokundum ama doğal’ - 28 Şubat’a dek - Tolgaeti Sanatevi. (0 216 368 26 79)

■ Plastic Tree Vol. III - 28 Şubat’a dek - Dirimart. (0 212 291 34 34)

■ Berna Erkün ve Can Maden - ‘Uçsuz Çizgi Uçları Elimizde’ - 28 Şubat’a dek - Mine Sanat Galerisi. (0 216 385 12 03)

■ Tomur Atagök, Mehmet Güleryüz, Mustafa Ata, Halil Akdeniz, Zekai Ormancı, Yusuf Taktak, Bedri Baykam, Turan Aksoy, Hakan Onur, Selim Altan - ‘Neredeyiz?’ - 28 Şubat’a dek - Mine Sanat Galerisi. (0 212 232 38 13)

■ Ross Lovegrove - ‘Ezeli’ - 28 Şubat’a dek - Galerist. (0 212 244 82 30)

■ Juan Botella Lucas - ‘%99 Sünger %70 Su’ - Pi Artworks Tophane. (0 212 293 71 03)

■ Bedri Baykam - ‘Rüya Sahneleri: Bedri Baykam’ın 4-D’leri’ - 1 Mart’a dek - Piramid Sanat. (0 212 297 31 15)

■ Zeki Faik İzer - ‘Kolâjlar ve Guvaşlar’ - 3 Mart’a dek - Kare Sanat Galerisi. (0 212 240 44 48)

■ Alp Alanbay, Barış İlkhan, Buğra Kulbak, Guido Casaretto, Mehmet Turgut, Osman Lider Yalın, Tunç ‘Turbo’ Dindaş, Tunca Subaşı - ‘Sanatorium’ - 7 Mart’a dek - Sanatorium. (0 212 292 91 60)

■ Ferruh Başağa - 8 Mart’a dek - Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi. (0 212 351 93 90)

■ Ferhat Özgür - ‘Şehir Defteri’ - 6 Şubat - 15 Mart - Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi. (0 212 252 47 00)

■ Seçil Alkış, Osman Bozkurt, Elmas Deniz, Hakan Kırdar, Nejat Satı, Şener Özmen, Allora ve Calzadilla - ‘Yaratıcı Yıkım’ - 15 Mart’a dek - Outlet. (0 212 245 55 05)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde Howard Griffiths yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın cuma günü vereceği konserin solisti keman sanatçısı İdil Biret.

■ İş Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de Yo-yo Ma- Kathryn Stott, perşembe günü saat 20.00’de Yansımalar-Nev, cumartesi günü saat 20.00’de Jakub Hrusa’nın yöneteceği, Nikolaj Znaider’in (keman) solist olarak katılacağı Prag Filarmoni’nin konserleri dinlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ Babylon’da bugün saat 21.30’da, yarın saat 21.30’da Muammer Ketencoğlu ve Balkan Yolculuğu, çarşamba günü saat 21.30’da Kolektifİstanbul, perşembe günü saat 21.30’da Havana Salsa, cuma günü saat 19.30’da Bob Marley Birthday Celebration dinlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.00’de Passiflora, yarın saat 22.00’de Sibel Tüzün ve Selen Gülün Trio, çarşamba günü saat 22.00’de Özgür Çevik, perşembe günü saat 22.00’de Derin Togar, cuma günü saat 23.59’da Mirkelam, cumartesi günü saat 23.59’da Soul Stuff dinlenebilir. (0 216 556 98 00)


■ Kadıköy Süreyya Operası’nda İstanbul Devlet Opera ve Balesi bugün ve perşembe günü saat 20.00’de ‘Sihirli Flüt’ operasını, çarşamba, cuma günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da ‘Türk Koreografları’ balesini, pazar günü saat 11.00’de ‘Mutlu Prens’ müzikal öyküsünü sahneleyecek.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler