Kapat

Son Haberler

A+ A-

'First Lady' istedi bebeklerin adı değişti

ABD Başkanı Barack Obama'nın kızlarının adını taşıyan bebeklerin adı "First Lady"nin isteği üzerine değiştirildi. Artık bebeklerin adı ''Güzel Malia'' ve ''Şeker Sasha'' değil, ''Güzel Mariah'' ve ''Şeker Sydney''.
Yayınlanma tarihi: 4 Şubat 2009 Çarşamba, 09:25

ABD Başkanı'nın kızlarının adını taşıyan ve geçen ay satışa sunulan oyuncak bebeklerin ismi değiştirildi.

BBC'nin haberine göre merkezi ABD'nin Illinois eyaletinde bulunan ''Ty'' oyuncak şirketi, ''Güzel Malia'' ve ''Şeker Sasha'' adıyla satışa sunulan bebeklerin isimlerini ''Güzel Mariah'' ve ''Şeker Sydney'' olarak değiştirdiğini açıkladı.

Şirket, ''first lady'' Michelle Obama'nın, ''kızlarının isimlerinin kullanılmasının yakışık almadığını'' söylemesinin ardından, Obama ailesine saygı çerçevesinde bebeklerin isimlerini değiştirdiğini belirtti. Bayan Obama'nın Basın Sekreteri Katie McCormick Lelyveld ise yaptığı açıklamada, ''Şirketin bu konuya yaklaşımını memnuniyetle karşılıyoruz'' dedi.

Şirketin internet sayfasında da ''Güzel Malia'' ve ''Şeker Sasha'' bebeklerinin altında kırmızı harflerle yazılmış ''piyasadan kaldırıldı'' duyurusu görüldü.

Bebeklerin, Obama'nın kızlarından esinlenilerek yapılmadığını, oyuncaklara bu isimlerin verilmesinin sadece bir tesadüf olduğunu belirten şirket, daha önce de, adı pop şarkıcısı Britney Spears'i andıran ''Bubbly Britney'' ve magazin yıldızı Paris Hilton'un adını andıran ''Precious Paris'' isimli oyuncak bebekleri satışa sunmuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler