Kapat

Son Haberler

A+ A-

Unakıtan'ın sağlık durumu

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Uğur Erdener, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Erdener, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu ve beyni ile ilgili hiçbir sorunun bulunmadığını bildirdi. Bakanın sağlık durumu hakkında konuşan eşi Ahsen Unakıtan ise, son günlerin popüler söylemi olan ''Burası çadır devlet mi?'' ifadesini kullanarak gazetecilere tepki gösterdi.
Yayınlanma tarihi: 5 Şubat 2009 Perşembe, 12:09

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Uğur Erdener, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde tedavi gören Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın sağlık durumu hakkında gazetecilere bilgi verdi.

''Sayın Bakanının sağlık durumu gayet iyi. Hiçbir sorun yok. Beyni ile ilgili de hiçbir sorun yok'' diyen Erdener, yapılan tetkiklerdeki bulguların şu anda normal değerlere çok yakın olduğunu, kan şekeri regülasyonun da gayet iyi bir şekilde gittiğini belirtti.

Bakan Unakıtan'ın istirahat ettiğini, kendince önemli gördüğü görüşmeleri yaptığını ifade eden Erdener, ''Neşesi de gayet iyi. Günlük alışılmış esprilerini de yapmaya devam ediyor'' diye konuştu.

Erdener, Bakan Unakıtan'ın beyin damarlarında tıkanıklık olduğu yolundaki haberlerin hatırlatılması üzerine, ''Kurumun en yetkili kişisi olarak söylüyorum. sayın bakanın sağlık durumunu beyin açısından ilgilendiren bir durum söz konusu değil'' dedi.

Prof. Dr. Erdener, Unakıtan'ın neden taburcu edilmediğinin sorulması üzerine de ''Birincisi 8-10 günlük bir istirahat gerekiyor. Bunu evde de hastane de yapabilirler. Ondan sonra kronel ile ilgili bir karar verecekler. Tedavi planı ile ilgili. O da bir süreç gerektiriyor'' şeklinde konuştu.

Erdener, ''Unakıtan'a by-pass mı yapılacağı'' sorusu üzerine de ''Ameliyat veya değil. Değişik planlar üzerinde konuşuldu. Şu an gayet stabil. bir sorun yok. Sorun da beklemiyoruz'' yanıtını verdi.

Bakan Unakıtan'ın 8-10 gün daha hastanede kalıp kalmayacağına ilişkin bir soru üzerine Erdener, şunları kaydetti:
''Hayır 8-10 gün istirahat gerekiyor. Bunun ne kadarının nerede yapacaklarına kendileri karar verecekler. Burada biz kendilerini memnuniyetle misafir ediyoruz. Gerekli ilaç düzenlemeleri yapılıyor. Ne zaman isterler de evde istirahat edebilirler burada da. Sonuçta tedavi planı hastanın kendisine ait tamamen. Biz kendilerine önerilerimizi sunduk. O değerlendirmeyi bakanın kendisi yapacak.''

Prof. Dr. Erdener, Unakıtan'ın ne zaman taburcu edileceği şeklindeki soru üzerine de ''Bugün, yarın taburcu olmayacağını söyleyebilirim'' dedi.

"Burası çadır devleti mi?"

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın eşi Ahsen Unakıtan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören eşi Kemal Unakıtan'ın sağlık durumu hakkında yaptığı açıklamada, basın-yayın kuruluşlarında çıkan bazı haberlere tepki gösterdi.

''Burası çadır devlet mi?'' diyen Ahsen Unakıtan, eşinin sağlık durumuna ilişkin bilgilerin Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğer Erdener tarafından verileceğini, Rektör Erdener'in de gerekli açıklamaları yaptığını belirtti.

Hastaneden verilen bilgilere rağmen başka haberler yazıldığını ve tahlil sonuçlarının yayınlandığını ifade eden Ahsen Unakıtan, ''Basın mensuplarının görevi bakanımıza acil şifalar dilemektir'' dedi. Ahsen Unakıtan, eşinin sağlık durumunun ''gayet iyi'' olduğunu da ifade etti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler