Horona kalbi dayanmadı

Rize'de yerel bir televizyon kanalı için çekilen program sırasında, horon oynayan 68 yaşındaki yurttaş, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Programın sunucusu yaşanan olay karşısında ne yapacağını şaşırdığını ve şoka girdiğini söyledi.

05 Şubat 2009 Perşembe, 15:09

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin Köprübaşı köyünde yerel bir televizyon kanalı için çekilen ''Birsen İle Hayata Dair'' programının sunucusu Birsen Ertan, yerel şair Paşa Ali Karagöz (68) ile Sarıkamış'ta şehit olan dedeleri ve eski yaşam konusunda röportaj yaptı.

Daha sonra diğer katılımcılarla birlikte horon oynamaya başlayan Karagöz, bir süre sonra rahatsızlandı. Bir süre dinlendikten sonra yeniden horon oynamaya başlayan Karagöz, yeniden fenalaşarak yere düştü.

Yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan Karagöz'ün, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Programın sunucusu Birsen Ertan, yaptığı açıklamada, Karagöz ile 225 yıllık evinde eskiye dair anıları ve Sarıkamış'ta şehit olan dedeleri ile ilgili röportaj yaptıklarını belirterek, ''Röportaj sırasında oldukça duygulanmıştı. Daha sonra da horon oynamaya başladı. Ancak birkaç dakika sonra geçirdiği kalp krizi sonucu öldü'' dedi.

Ertan, yaşananlar karşısında bin an ne yapacağını şaşırdığını ve şoka girdiğini kaydetti.