Kapat

Son Haberler

A+ A-

Cezasını saha temizleyerek çekiyor

Rize'nin Kalkandere ilçesinde mahkeme, kamu malına zarar veren gencin, 5 ay boyunca ildeki bir spor sahasının temizlik ve bakımını yapmasını kararlaştırdı.
Yayınlanma tarihi: 7 Şubat 2009 Cumartesi, 10:57

Rize'nin Kalkandere ilçesinde yaşayan Sait E. (21), yaklaşık 3 yıl önce ''kamu kurumlarına zarar verdiği'' gerekçesiyle Kalkandere Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hapis cezasını ''denetimli serbestlik'' uygulaması kapsamında 5 ay kamuya yararlı bir işte çalışma cezasına çevirdi.

Sait E'nin, hafta içinde, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Ekrem Orhon Sahası'nın temizlik ve bakımını yaparak cezasını tamamlamasına karar verildi. Sait E'yi, Rize Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü denetliyor.

Cezasını çalışarak çekmekten memnun

Sait E, 10 aylık hapis cezasının 5 ay kamuya yararlı bir işte çalışmaya çevrilmesine memnun olduğunu söyledi.

Bazen genç insanların imkansızlıklar nedeniyle bazı suçlara karışabildiğini ifade eden Sait E, ''Cezamı bu şekilde çekmekten memnunum. Böylece insanlara faydam oluyor. Burada rahatım yerinde. Buradaki insanlarla ağabey kardeş ilişkisi içinde işimi yapıyorum'' dedi.
Sait E, cezasının çoğunu tamamladığını belirtti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler