Son Haberler

Dostlar Tiyatrosu sezonu yine rekorla kapadı

Dostlar Tiyatrosu, 2012-2013 sezonunda 58 bin 800 tiyatro severi selamladıktan sonra, yeni sezona kadar perdelerini kapattı.
Yayınlanma tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma, 10:33

Dostlar Tiyatrosu, 2012-2013 tiyatro sezonu boyunca 'Sivas 93', 'Kerem Gibi', 'Nereye Gidiyoruz?', 'Marks'ın Dönüşü', 'İnsanlarım', 'Ben Bertolt Brecht' ve 'Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi’nden Mektuplar'ı seyirciyle buluşturdu.

İstanbul ve yurt genelindeki turnelerde yedi ayrı oyunu 133 kez sahneleyen ve 58 bin 800 kişiyle buluşturan Dostlar Tiyatrosu ve Genco Erkal rekor sayılabilecek bir izleyici sayısına ulaştı.

Sezon içinde bazı haftalar beş gün üst üste beş farklı oyun sahneleyerek temposuyla da hayranlık uyandıran Genco Erkal, bu yoğunluğa rağmen Eminönü’ndeki tarihi Ali Paşa Hanı'nda yeni bir açık hava tiyatrosu kurdu. Erkal, yeni oyunu 'Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi’nden Mektuplar'ı da ilk kez burada sahneledi.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen bütün oyunlarda yer alan, aynı zamanda 'Kerem Gibi', 'Nereye Gidiyoruz?', 'Marks'ın Dönüşü', 'İnsanlarım'ı tek başına sahneleyen duayenin, 'Marks'ın Dönüşü' dışındaki oyunları da ya kendi uyarlaması ya da onun imzasını taşıyor.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ