Muğla'da tehlikeli gerginlik

Muğla'da bir mahallede iki grup arasında çıkan şişe, taş ve sopalı kavgayı polis güçlükle ayırdı.
Yayınlanma tarihi: 8 Temmuz 2013 Pazartesi, 06:15

Merkeze Düğerek Mahallesi'nde oturan mahalleli ile Doğu illerinden göç eden aileler arasında bilinmeyen bir nedenle başlayan sözlü tartışma büyüdü, mahalle kavgasına döndü.

İki grup birbirine şişe ve taş atmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çevik kuvvet ile sivil polis ekipleri geldi. Güvenlik güçleri, megofonla anons yaparak tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Sayıları giderek artan yerel halkın üzerlerine yürüdüğü Doğu kökenli vatandaşların bulunduğu kalabalıktan havaya pompalı tüfekle iki el ateş edildi. Bunun üzerine polis her iki gruba müdahalede bulundu. AKP Muğla İl Yönetim üyesi Ramazan Pökün ile polisin çabaları sonucu taraflar sakinleştirilebildi.

Doğu kökenli olan 9 haneden yaklaşık 50 kişi önlem amaçlı mahalleden çıkartılarak Emniyet'e götürüldü. Havaya ateş edilen eve giren polis, aramalar sonucu kullanılan pompalı tüfeği buldu, el koydu.

Olay yerine gelen ve şüpheli görülen bir otomobilde yapılan aramada ise bagajında çok sayıda tahta sopa ele geçirildi. Olayla ilgili yaralanan kimsenin bulunmadığı, gözaltı işleminin de uygulanmadığı bildirildi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.