Aday listeleri yarın kesinleşiyor

İl ve ilçe seçim kurulları, 29 Mart'ta yapılacak seçimlere katılacak adayların listesi yarın kesin olarak ilan edecek. Aday listelerinin ilanından sonra il seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine başlanacak.

28 Şubat 2009 Cumartesi, 10:24

Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim takvimine göre, kesin aday listeleri(bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim kurullarınca yarın ilan edilecek.

Oy pusulası basımı da başlıyor

Aday listelerinin ilanından sonra il seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine başlanacak.

Seçim propagandası ve yasakları da 19 Mart Perşembe günü başlayacak. 23 Mart'ta da seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar oy torbalarına konulmak üzere ilgili ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek. 28 Mart Cumartesi günü saat 18.00`de seçim propagandası sona erecek. 29 Mart Pazar günü oy verme işlemine başlanacak ve aynı gün Saat 00.00`da seçim yasakları sona erecek.